Berniukas gavo bioninę ranką iš paties Geležinio Žmogaus (Video)
Aleksui Pringui septyneri ir labiausiai už viską jis mėgsta superdidvyrius bei pasivažinėjimus dviračiu. Deja, berniuko dešinioji ranka nuo pat gimimo tik dalinai išsivysčiusi. Praėjusią savaitę Aleksą aplankė aktorius Robertas Daunis jaunesnysis, kino ekranuose įkūnijęs Geležinį Žmogų ir įteikė vaikui šio personažo kostiumo dizaino bioninę ranką.
Tai nėra pirmoji Alekso bioninė ranka. Inžinieriai pirmąją ranką berniukui įteikę praėjusių metų vasarą, kiek vėliau ją patobulino ir suteikė jai „transformerių“ dizainą. Praėjusį šeštadienį vaikas gavo dar įspūdingesnę dovaną iš paties „Tonio Starko“. Aktorius Robertas Dounis jaunesnysis susitiko su Aleksu Atlantos viešbutyje.
Daunis parodė berniukui dvi rankas. Vieną, kurią aktorius naudojo Geležinio Žmogaus filmavime, ir antrąją, skirtą Aleksui – tikrą robotinę Geležinio Žmogaus ranką. Vėliau jie abu jas užsidėjo ir tikrino jų pranašumus.
Prieš išvyką į Atlantą, susitikimui su ties naująją ranka dirbančiais specialistais Aleksas net neįtarė, kad ją jam pristatys pats Geležinis Žmogus. Filmuotoje susitikimo medžiagoje berniukas atrodo nustebęs ir drovus. Vėliau paklaustas mamos, kodėl Aleksas buvo toks tylus, berniukas atsakė, kad susitikimas su jo mylimą superherojų įkūnijusiu aktoriumi iš džiaugsmo atėmė jam žadą.
Po naujosios bioninės rankos įteikimo Daunis pakvietė Aleksą šią vasarą pasisvečiuoti pas jį Atlantoje, kur bus filmuojamas naujasis filmas „Kapitonas Amerika“. Aktorius Robertas Daunis jaunesnysis šiuo metu bendradarbiauja su „Enabling The Future“ projektu, padedančiu vaikams turintiems negalią gauti mechanizuotus galūnių protezus.
https://www.youtube.com/watch?v=oEx5lmbCKtY
Tiesa, visa tai nebūtų įvykę, jei ne Albertas Manero. Albertas yra inžinerijos doktorantūros studentas, gaminantis ir dovanojantis nebrangias, 3D būdu spausdintas bionines rankas vaikams. Maždaug prieš mėnesį Albertas kreipėsi į „The Collective Project“, su prašymu padėti sukurti Aleksui modernų bioninės rankos protezą. Ir jo beldimasis neliko neišgirstas. Prie šio kilnaus tikslo panoro prisidėti geriausi bionikos ekspertai.
„The Collective Project“ projektas, siekia suvienyti gabius studentus, norinčius kurti geresnį pasaulį. Būtent tą patį tikslą turi ir Albertas Manero. Nuo pat mažens jis svajojo tapti inžinieriumi ir savo išradimais padėti žmonėms. Studijuodamas Centriniame Floridos universitete Albertas įkūrė Limbitless Solutions laboratoriją, kurioje darbuojasi savanoriai, siekiantys kurti nebrangius ir viso pasaulio vaikams prieinamus bioninius rankų protezus.
Alberto komandos sukurtos bioninės rankos skirtos vaikams, kenčiantiems nuo įgimtų defektų, patyrusiems sunkias galūnių traumas bei amputacijas. Anot geradario, tereikia tik truputėlio komandinio darbo ir inžinerinių sprendimų, kad suteiktum šiems likimo nuskriaustiems vaikams bei jų šeimoms viltį.
Alberto teigimu, iš pat pradžių jo komandai konstruojant tokias rankas, manyta, kad vaikai nori tik įprastų, tikras rankas primenančių protezų, kad šie neišsiskirtų iš minios bei jaustųsi normalūs. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad vaikams labiau svarbus individualumas bei savęs išraiška. Imta bendradarbiauti su menininkais ir dizaineriais, siekiant, kad kiekvienas vaikas turėtų individualią, savo svajonių ranką.
Alberto bendražygis Dominique Courbinas teigė, jog kiti vaikai Alekso nuolat klausinėdavo, kodėl jo tokia ranka, kas jai nutiko. Tai skaudindavo berniuką. Dabar, turint tokią robotinę ranką, klausimai visiškai pasikeitė. Dabar vaikai Alekso klausinėja, kur jis gavo ranką, kaip ji veikia ir sako, kad ji „kieta“.
Visas sukurtas bionines rankas Limbitless Solutians dovanoja. Monero ir jo komanda, galėjo uždirbti milijonus, parduodami savo sukonstruotos rankos prototipą, tačiau vietoje to jie nusprendė paskelbti rankos brėžinius bei jos naudojamą programinę įrangą internete, kur šią informaciją galėtų parsisiųsti ir ranką pasigaminti visi norintys. Taip pat Limbitless Solutions siūlo nemokamą pagalbą visiems inžinieriams bei laboratorijoms, planuojančioms gaminti tokio tipo rankas.
Albertas teigė, kad jis ir jo komanda tiki, jog niekas neturėtų siekti gauti pelno iš rankos neturinčio vaiko. Dabar Limbitless Solutians siekia, kad tokias rankas būtų galima pagaminti kuo mažesnėmis išlaidomis. Ir kol kas jiems tai puikiai sekasi. Kol kai kurie robotiniai protezai kainuoja daugiau nei 40 000 JAV dolerių, šios robotinės rankos medžiagų kaina siekia tik maždaug 350 dolerių.
https://www.youtube.com/watch?v=WxCDZquT2Yk
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)