Robotika.lt

Mokslininkai pristatė robotą, turintį humoro jausmą

Robotika.lt 18 liepos, 2014 Robotai humanoidai
Japonų mokslininkai patvirtino – turėti gerą humoro jausmą yra itin svarbu visose gyvenimo situacijose, taip pat ir technologinės pažangos pasaulyje. Tokijuje esančioje laboratorijoje buvo pristatytas humanoidas – EMIEW2 – pasižymintis gebėjimu suprasti žmogaus pasakojamą anekdotą ar atpasakojamą situaciją, kuri yra juokinga, be to, humoro jausmą puoselėjantis robotas gali atpažinti ir nevykusius pokštus.

Juokaujančio roboto prototipą sukūrė kompanija Hitachi, esanti viena didžiausių Japonijos ir pasaulio elektrotechnikos bei elektronikos mechanizmų gamintojų, kuri taip pat specializuojasi kompiuterių, robotų ir informacinių technologijų srityse. Modernaus bei žaismingo dizaino (raudono ir balto tonų derinys) robotas yra 80 centimetrų aukščio. Humoro jausmą turintis EMIEW2 robotas, dėl inovatyvios programavimo sistemos bei pažangios autonominės technologijos pritaikymo, gali užmegzti savarankišką komunikacijos procesą, t.y. palaikyti trumpą nekontroliuojamą pokalbį su žmogumi.

Tokijo laboratorijoje vykusio eksperimento metu, juokaujantis robotas pateikė kontroversiškų atsakymų. Paklaustas kiek asmenų dirba Hitachi organizacijoje, robotas atsakė pasitelkęs ne tik humoro jausmą, bet ir filosofinį mąstymą… EMIEW2 robotas atsakė: „Mes turime dvi gulbes“, o pašnekovui suglumus dėl netikėto atsakymo, robotas prabilo: „Supratai? Aš juokauju. Mes turime apie aštuonis šimtus čia dirbančių asmenų“.

Pasak kūrėjų, žaismingo, tačiau, be abejonės, itin modernaus roboto humoro jausmas kol kas nėra kruopščiai išlavintas ir jam trūksta rafinuotumo. Vis dėlto roboto gebėjimas atpažinti žmogaus emocijas bei gestus yra svarbus pasiekimas šio mechanizmo tobulinime.

EMIEW2 – unikalus, komunikacijos galimybes technologijos srityje plėtojantis robotas, kuris ateityje, anot kūrėjų, taps žavingas ir įdomus pašnekovas namuose ar netgi bus naudojamas komunikacijos tikslais kompanijose.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *