Robotika.lt

„Microsoft“ padės robotams matyti (Video)

alfa.lt 3 liepos, 2015 Dirbtinis intelektas

„Microsoft“ iš tiesų nori panaikinti ribą tarp virtualaus ir realaus pasaulių. Kol „HoloLens“ gali perkelti žmones į virtualią realybę, ją užpildydama hologramomis ar „Minecraft“ blokeliais, naujoji programa gali padėti robotams ir savaeigiams automobiliams geriau „matyti“ jų aplinką.

Tai vadinama „SemanticPaint“. Naujasis projektas yra kuriamas „Microsft Research“ tyrimų komandos. Naudojant „Kinect“ įrenginį yra suteikiama galimybė nuskaityti aplinką ir ją vėliau paženklinti atskirus objektus „nudažant“ skirtingomis spalvomis.

Robotų matymas

Naudotojai tai gali lengvai padaryti tiesiog paliesdami objektus ar paviršius. Pasirinkti objektus netgi galima balso komandomis, pavyzdžiui, garsiai pasakant „bananas“. Tuomet visi objektai yra suskirstomi į kategorijas: knygos, kėdės, puodeliai ir visa kita. Su kuo daugiau objektų yra „bendraujama“, tuo geriau sistema autonomiškai kategorizuoja objektus, net jeigu judate į kitą erdvę.

Šios skenavimo-identifikavimo funkcijos yra ypač reikšmingos savaeigiams automobiliams. Dabartiniu momentu tyrėjai tiria aplinką pasitelkdami lazerius arba laidarą – tokiu būdu nuskaitomos kliūtis kelyje.


alfaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *