Robotika.lt

Medikų asistento darbą atliekantis robotas Terapio

Robotika.lt 22 liepos, 2015 Robotai medicinoje

Didėjant žmonių gyvenimo trukmei ir mažėjant gimstamumui Japonijoje, prireikia vis daugiau sveikatos priežiūros profesionalų. Medicinos darbuotojų trūksta ir kitose šalyse. Dėl šios priežasties Japonijoje pradėta ieškoti alternatyvų, kas galėtų pakeisti žmonių darbą. Japonijos Toyohasi Tech universiteto mokslininkai pasiūlė vieną alternatyvą – robotą, kurį pavadino Terapio vardu. Tiesa, kol kas šis robotas galėtų padėti medikams kaip asistentas, tačiau tikėtina, jog netolimoje ateityje robotai gebės perimti vis daugiau žmonių atliekamų pareigų.

Robotas Terapio – tai autonomiškas, mobilus robotas, kuris turi komunikavimo gebėjimų. Terapio sugeba atpažinti aplinką, žmones ir išvengia kliūčių. Roboto Terapio viršuje yra pirštu valdomas ekranas, kuris veikia kaip roboto veidas. Robotas gali demonstruoti įvairias „veido“ išraiškas, keisdamas ekrane esančių akių formą. Taip sukuriamas panašaus į žmogų, draugiško, komunikabilaus roboto įvaizdis. Ekrane taip pat gali būti rodoma sukaupta pacientų informacija. Robotas sukurtas taip, kad jį suprastų tiek medikai, tiek jų pacientai.

Mokslininkai mano, jog robotų kaip asistentų pasitelkimas, gali padėti pagerinti sveikatos priežiūros kokybę. Robotai įrašinėtų ir kauptų duomenis apie paciento būklę bei transportuotų reikiamus medicininius įrankius, tuo tarpu medikai galėtų koncentruotis į užduotis, reikalaujančias žinių, įgūdžių ir patirties. Medikai galės daugiau įsitraukti į bendravimą su pacientais ir suteikti kokybiškesnę priežiūrą.

Toyohasi Tech Universiteto docentas Ryosuke Tasaki sako, kad gyvenimas su robotais jau netolimoje ateityje taps realybe. Robotas Terapio ir panašūs tokio tipo robotai nėra sukurti vien tik senyvo amžiaus žmonėms. Manoma, jog jie labai padėtų ir žmonėms, nukentėjusiems didelių katastrofų, pavyzdžiui žemės drebėjimų, metu. Roboto kūrėjai tikisi, jog greitai bus daugiau panašių projektų, kurių metu kuriami robotiniai asistentai žmonėms.


Parengta pagal sciencedaily.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *