Robotika.lt

Matymui „per sienas“ robotai naudoja bevielį interneto ryšį (Video)

Robotika.lt 22 rugsėjo, 2014 Robotai mokslui

Kalifornijos universiteto, Santa Barbaroje (angl. University of California, Santa Barbara) mokslininkai sukūrė „X-ray“ viziją turinčius robotus, gebančius žvelgti kiaurai sienas… Nors skamba neįtikėtinai, tačiau pasitelkę bevielio interneto ryšio signalus kūrėjai sugebėjo priversti robotus matyti net ir per storą vientisą sieną. Patobulinti, tokio pobūdžio robotai, skanuojantys bei atpažįstantys objektų struktūrą, būtų stulbinantis atradimas ne tik žmonių gelbėjimo operacijose, bet ir medicinos, apsaugos ar archeologijos srityse…

Unikalūs, „per sienas“ matantys, robotai dirba poromis – skanuodami objekto perimetrą ir nustatydami struktūrą jie keičiasi informacija tarpusavyje. Robotuose integruota sistema, kuria perduodamas ir gaunamas Wi-Fi signalas, veikia naudodamas bangų sklidimo modelį, su tiksline dviejų centimetrų rezoliucija. Analizuodami gautą informaciją robotai numato, t.y. sukuria tikslų žemėlapį, kuriame išsamiai apžvelgiama nepažįstamos aplinkos erdvė bei daiktų buvimo vieta joje. UCSB sukurti robotai geba per mažiau nei dvi minutes nustatyti iš ko yra „pagamintas“ erdvėje už sienos esantis objektas – iš medžio, iš metalo… O gal tai gyvas žmogus? Ir pan.

Nepaisant to, jog tai nėra pirmi robotai, kurie sugeba žvelgti kiaurai sienas, tačiau šie, Kalifornijos universiteto mokslininkų sukurti, mechanizmai yra pirmi tokio pobūdžio robotai veikiantys sistemingai bei efektyviai. „Problemos sprendimas, siekiant išgauti informaciją iš aplinkos, per bevielio ryšio sistemą, buvo viena iš tų problemų, prie kurių mano komanda dirbo kelerius metus. <...>Pasiūlėme derinamų bangų modelio sistemą, kuri gebėtų užfiksuoti tai, kad vyksta už tam tikros kliūties, naudojant signalų apdorojimo metodą, skirtą tirti nežinomos erdvės struktūrai”, spaudai sakė Yasamin Mostofi, elektros ir kompiuterių inžinerijos profesorius Kalifornijos universitete, Santa Barbaroje.

Kūrėjai taip pat mano, kad Wi-Fi ryšio signalais paremta skanavimo technologija galėtų būti sėkmingai pritaikyta ne tik kuriant bei tobulinant robotus, tačiau ir kitose, pvz., namų apsaugos, sistemose ir t.t. Taip pat yra tikimybė, jog ši idėja ateityje bus panaudota medicinos moksle, atliekant kūno skanavimą, sveikatos patikros tikslais.

Šiuo metu naują technologiją kūrėjai išbando su aviaciniais robotais, norėdami įvertinti jų gebėjimus tikslingai skanuoti uždarą erdvę iš oro.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *