Robotika.lt

Lietuviškas D.I. – ne dirbtinis intelektas, o dirbtinis idiotas

15min.lt 1 vasario, 2017 Dirbtinis intelektas

„Dirbtinis intelektas (D.I.) po truputį ateina į mūsų kasdienybę. „Apple“ turi „Siri“, „Microsoft“ – „Cortaną“, IBM – „Watsoną“. Geriausia, kas pavyko mums – Artūrka. Jis yra anoniminis komentatorius ir jo atveju, trumpinys D.I. reiškia „dirbtinį idiotą“, – rašoma naujo internetinio projekto „Artūrka“ pristatyme.

Žinomo reklamų ir filmų režisieriaus Tado Vidmanto sumanytas meninis/satyrinis projektas, vystomas kartu su programuotoju Jonu Lekevičiumi, iš tiesų į didelį intelektą ir nepretenduoja – tai yra dirbtinio intelekto sugeneruotas ne pačių protingiausių pasisakymų sąrašas sukurtas robotui „pasimokius gerų idėjų“ iš komentarų virtualioje erdvėje.

Tokiu būdu T.Vidmantas nori ne šiaip tuščiai ir be tikslo palinksminti internautus, bet ir atkreipti jų dėmesį į problemą – anoniminį komentavimą.

Nors, žinoma, galima papramogauti ir be jokios gilios minties – tiesiog spausti mygtuką „Kitas“ ir sužinoti, koks abejotinos išminties kompiuterio sugeneruotas perlas visai nepagadintų anoniminių komentarų internete skilties. Mat juos tikrai sunku atskirti nuo parašytų žmogaus.

Portalas 15min straipsnių anoniminio komentavimo galimybės atsisakė praėjusių metų gegužės mėnesį.

„Feisbuke ir kituose socialiniuose tinkluose jau seniai nebijome išsakyti savo nuomonės – net ir pačios aštriausios – savo vardu. Tad kodėl iki šiol komentuojame anonimiškai interneto portaluose?“ – taip buvo motyvuojamas redakcijos sprendimas pereiti prie komentavimo atskleidžiant savo vardą.


15min


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *