Robotika.lt

Kvadrokopteris – pagalbininkas bėgikui?!

Robotika.lt 17 kovo, 2014 Robotai pramogai
Jei kada nors bandėte rytais bėgioti, turbūt žinote kaip sunku šią sporto šaką paversti įpročiu. Kas neužsiima šiuo sportu, bėgiojantys žmonės jiems atrodo gana keistai, bėgioja it kvailiai ratas po rato, kol pavargsta, o paskui grįžta suprakaitavę namo ir kuo greičiau puola į dušą. „Ir kam taip save kankinti“, – sako jie. Norėdami pakeisti tokių pesimistų nuomonę ir žinoma palengvinti bėgimo procesą, robototechnikos kūrėjai nusprendė kvadrokopterį panaudoti kaip elektroninį pagalbininką, skirtą bėgikams.

Floyd‘as Mueller‘is ir Eberhard‘as GrAther‘is iš Melburno Karališkojo technikos universiteto sukūrė programą populiariam AR.Drone kvadrokopteriui, kuris valdomas išmaniuoju telefonu. Įtaisytos kameros dėka, kvadrokopteris įsidėmi specialią žymę, pavaizduotą ant bėgiko sportinio kostiumo nugaros ir seka jam iš paskos.

Žinoma, naudos iš tokio prietaiso praktiškai nėra. Tačiau bėgioti tikrai liūdna nebus. Kvadrokopteris Joogobot gali jus fotografuoti kas penkias minutes ir įkėlinėti nuotraukas, pavyzdžiui, į socialinį tinklapį. Arba kai tik imate prarasti jėgas, jis gali jus padrąsinti tokiais žodžiais kaip „Na, pasistenk, dar truputį, jau nedaug liko…“. Galų gale, jei užsimanysite pabėgioti vakare, Joggobot apšvies jums kelią.

Kūrėjai taip pat ketina išmokinti robotą atpažinti bėgiko gestus, o, svarbiausia išspręsti pagrindinę problemą: ore kvadrokopteris gali išsilaikyti ne ilgiau nei 20 minučių. Likusį laiką bėgikui tektų bėgti vienam. O juk su kompanija linksmiau!Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *