Robotika.lt

Korėjoje statomas didžiulis robotų parkas Masan Robot Land

Robotika.lt 10 vasario, 2014 Robotai humanoidai
Pagal naujausius duomenis, praeitų metų gruodžio 7 d. Korėjoje buvo atnaujinti parko statybos darbai. Tai didžiulis robotizuotas parkas Masan Robot Land mieste Inčon, į vakarus nuo Seulo.

Korėjos prekybos, pramonės ir Energetikos ministerija pristatė robotų parko projekto idėją dar 2007 metais. Projekto tikslas – plėsti Korėjos robototechnikos pramonę ir pritraukti kuo daugiau žmonių naudotis robotų paslaugomis ne tik viešose vietose, bet ir namuose.

Robotų parkas – tai nacionalinis projektas, į kurį bus investuojamos privačių įmonių ir valstybės lėšos. Jau yra surinkta 666 mln. JAV dolerių, įskaitant 53 mln. JAV dolerių, kuriuos skyrė vyriausybė. Paskaičiuota, kad projektas iš viso kainuos 1,23 mlrd. dolerių.

Parkas užims 1259890 m2 (daugiau nei 300 akrų) žemės. Darbus planuojama vykdyti dviem etapais. Pirmasis statybų etapas apims tyrinėjimų centrą, konferencijų ir parodų sales bei privačius objektus, tokius kaip: tematiniai parkai ir studentų bendrabučiai. Pirmasis etapas turėtų būti baigtas 2016 metų rugsėjo mėnesį. Antrasis statybų etapas, kurio metu bus statomi viešbučiai ir kondominiumai, bus baigtas 2018 metų pabaigoje.

Robototechnikos pramonė Korėjoje auga gana sparčiai. Globalinis rinkos dydis, kaip spėjama, 2020 metais sieks 500 mlrd. JAV dolerių. Pasak Korėjos vyriausybės, tai metai, kai robotai bus kiekvienuose namuose.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *