Robotika.lt

Kompiuterinė klausa. MIT pildo paliktas spragas

Robotika.lt 29 gruodžio, 2016 Dirbtinis intelektas

Kompiuteriai vis geriau atpažįsta garsus ir vaizdus. Tačiau natūralūs garsai yra gana apleista sritis. Dabar mokslininkai tikina suradę sprendimą.

Natūralūs garsai, kaip bangų ošimas, kompiuteriams vis dar sunkiai atpažįstami. Mokslininkų teigimu, taip yra todėl, kad dauguma informacijos, iš kurios mokosi kompiuteriai, yra mašinų mokymosi rezultatas, kuriame kompiuteriai ieško sekų milžiniškame kompendiume.

Masačiusetso technologijos instituto (MIT) specialistai konferencijoje pristatė naują pažengusią technologiją, kuri turėtų užpildyti paliktas spragas.

MIT mokslininkai naująjį algoritmą mokė naudodami vaizdo programas. Pirmiausia kompiuteris turėjo atpažinti ir į kategorijas suskirstyti vaizdus, o vėliau jiems specialiai parinkti natūralius garsus.

Atlikus testus paaiškėjo, kad naujoji programa yra 13–15 proc. tikslesnė negu bet kuri iki šiol sukurta technologija, rašo sciencedaily.com.

Tiesa, anot MIT tyrėjų, dar užtruks, kol naująją technologiją bus galima pradėti įdieginėti masinėje gamyboje.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *