Robotika.lt

Kodėl iRobot atsisakė kovinių robotų verslo?

Robotika.lt 6 rugsėjo, 2016 Karinė robotika Namų robotai

Kai kompanija iRobot pristatė savo pirmąjį robotą-siurblį 2002 metais, ji sukėlė tikrą šurmulį tarp žmonių, kurie senai svajojo apie nedidelę mašinėlę, kuri pati važinėtų po namus ir juos tvarkytų. Nuo to laiko buvo parduota milijonai šių  prietaisų. Bet netgi tada, kompanija, įsteigta Masačiusetso technologijos instituto, užsiiminėjo ir kita veikla – gynybos pramone – iš kurios dabar ketina pasitraukti.

Išskyrus Roomba, daugybė kitų iRobot prietaisų buvo panaudoti JAV kariškių. Vienas iš jų sugeba aptikti minas, o robotas iRobot Pacibot su vikšrais ir kamera , sugeba surasti žmones, nukentėjusios po katastrofų. Robotas buvo sėkmingai panaudotos po rugsėjo 11-osios teroro atakų JAV 2001-aisiais.

Šiuo metu robotų-siurblių gamintoja taip pat pristatinėja antžeminius robotus gynybos departamentui.

Tačiau kompanija iRobot nesenai pareiškė, kad ji ketina pasitraukti iš gynybos pramonės ir parduoti savo gynybos technologijų kūrimo padalinį privačiai Merilande įsikūrusiai kompanijai Chevy Chase. Sandorio vertė siekia 45 milijonus dolerių. Naujas skyriaus pavadinimas bus paskelbtas tada, kai sandoris bus įvykdytas.

Jei sandoris įvyks, tai suteiks galimybę iRobot kompanijai susikoncentruoti ties robotizuotų siurblių pardavimais.

Verslo atsisakymo priežastys
Atsisakyti šio verslo paskatino spaudimas iš firmos Red Mountain Capital Partners, kuri valdo 6,1 procentą iRobot akcijų. Sausio 25 dieną parašytame laiške, skirtam kompanijai iRobot, Red Mountain išdėstė faktus apie kylančią grėsmę , jei kompanija neatskirs savo kovinių robotų verslo nuo robotizuotų vartotojiškų prietaisų kūrimo.

Kovinių robotų verslas stabdė iRobot pardavimus, kurie gerokai sumažėjo nuo 2011 iki 2014 metų. Tuo tarpu, robotų-siurblių verslas siaubė rinką milžinišku greičiu ir įspūdingais pardavimais, ypač naujoje rinkoje, tokioje kaip Kinija, kur robotizuoti pagalbininkai susilaukė didžiulio populiarumo.

Kompanijos iRobot karinė produkcija tapo svarbiu elementu po daugybės metų trukusio karo tarp JAV ir Afganistano bei Irako.

„Tačiau didžiuliai pirkimai baigėsi“, – pareiškė Forecast International vyriausiasis karo analitikas Laris Dikersonas. „Todėl jei ketinate pasitraukti iš šio verslo, tai dabar pats tinkamiausias laikas“.

Svarbūs pagalbininkai kovoje
Koviniai iRobot robotai idealiai tinka JAV kariams, kurie kovoja su sukilėliais ir savadarbiais sprogstamaisiais prietaisais. Tokie robotai kaip Pacibot, kurio kaina 125 000 dolerių, yra labai tvirti prietaisai, kurių dėka galima atlikti kruopščią įtartinų paketų ar patalpų apžiūrą. Į Pacibot taip pat integruotos cheminės, biologinės ir branduolinės priemonės.

Naujas iRobot prietaisas FirstLook įtrauktas į miniatiūrinių portatyvinių robotų-mašinų kategoriją, kurias galima tiesiog įmesti į patalpą arba ribotą erdvę ir stebėti kas vyksta viduje. FirstLook sveria 2 kg, o jo ūgis tėra tik 10 cm. Pagal kompanijos duomenis, praeitų metų gruodžio mėnesį BMC užsakė 200 vienetų tokių robotų ir sumokėjo už tai 4 mln dolerių.

Tačiau pardavinėti robotus vyriausybei ir vartotojams gana sudėtinga. „Tai labai skirtingos rinkos“, – sakė Šonas Biletas, kuris ketina vadovauti iRobot gynybos pramonei.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *