Robotika.lt

Kinija žada riboti dronų ir kompiuterių eksportą

Robotika.lt 3 gruodžio, 2015 Dronai

Kinija pradėjo kurti naujas taisykles ir žada riboti galingų superkompiuterių ir bepiločių skraidyklių eksportą į kitas šalis. Sprendimas riboti kai kurių naujų kiniškų technologijų eksportą sutampa su JAV panašių technologijų eksporto ribojimu.

Kinijos kompanijoms, ketinančioms eksportuoti pažangius superkompiuterius arba dronus, reikės gautieksporto licencijas, atitinkančias Kinijos komercijos ministerijos ir generalinės muitinių administracijos taisykles. Tai reiškia, kad jei kuri nors supergalingų kompiuterių gamintoja pagamins prietaisą galingesnį nei 8 teraflopsai (8 trilijonai operacijų su slankiuoju kableliu per sekundę), negalės jo eksportuoti. Kinija šiuo metu turi patį galingiausią superkompiuterį pasaulyje Tianhe-2, kurio apimtis yra 33 petaflopsai (33 kvadrilijonai operacijų su slankiuoju kableliu per sekundę).

Ribojimo tikslas

Pasak internetinio leidinio Kanwa redaktoriaus Andrejaus Čano, naujos Kinijos taisyklės riboti galingų kompiuterių ir dronų eksportą reiškia, kad Kinija nori išsaugoti savo šalies šiuolaikines technologijas.

Ir Kinija, ir JAV – yra superkompiuterių kūrimo lyderės. Tačiau šiuo metu JAV atsilieka nuo Kinijos ir Japonijos planų, sukurti pirmuosius eksaflopsinius superkompiuterius. Abi Azijos šalys ketina šiuos planus įgyvendinti iki 2020 metų. Šių metų liepos 29 dieną prezidentas Obama išleido įsakymą, susijusį su aukštųjų technologijų kūrimu, kurios padėtų pagreitinti pirmojo JAV eksaflopsinio superkompiuterio gamybą. Pasak ekspertų, tai įvyks ne anksčiau nei 2023 metais.

Į naujų licencijuotų prietaisų eksporto ribojimą taip pat įeina ir skraidantys autonominiai dronai, kurie gali skraidyti ilgiau nei valandą, ir bepiločiai, kurie sugeba stabilizuoti savo padėtį, esant įvairioms oro sąlygoms ir skraidyti ilgiau nei pusvalandį. Tai, tikėtina, neturės įtakos Kinijos kompanijos DJI verslui, kuri gamina populiarios linijos komercinius dronus Phantom ir yra laikoma viena stambiausia skraidančių bepiločių aparatų gamintoja visame pasaulyje. Tačiau tai gali potencialiai apriboti jau pagamintų bepiločių eksportą ateityje, kurie kasmet tampa vis galingesni ir populiaresni.


Parengta pagal robotics.com.ua


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *