Robotika.lt

Keisčiausi Pentagono robotai (Video)

Robotika.lt 31 rugpjūčio, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Egzistuoja nemažai keistų ir netgi šokiruojančių robotų. Nemažai tokių robotų sukurta Pentagono užsakymu. DARPA organizacija, kurią finansuoja Pentagonas, pasitelkdama naujausias technologijas, kuria įvairius robotizuotus įrenginius – nuo aparatų-šnipų kolibrio pavidalo iki galingų keistai judančių robotų.

Čia pristatomi septyni žymūs ir tuo pačiu metu keisti ir netgi kartais gąsdinantis savo išvaizda robotai, kurie naudojami kariniais tikslais.

BigDog

BigDog sukūrė kompanija BostonDynamics. Tai keturkojis robotas, kuris pritaikytas vilkti ir pernešti krovinius per vietovių sankirtas. Tačiau pamatęs miške tokį „žvėrį” ir dar skleidžiantį zvimbiančius garsus ne vienas žmogus apmirtų iš siaubo.

Nepilotuojamas lėktuvas nano-kolibris

Šis skraidantis robotas nėra visiškai nematomas, tačiau ore gali plazdenti 8 minutes. O to visiškai pakanka, kad nano-kolibris atliktų špiono misiją. Be to, jei robotą netikėtai aptiktų priešininkas, jis nuskristų 11 mylių per valandą greičiu.

Nano-kolibrį sukūrė firma AeroVironment, kuri yra pasirašiusi kontraktą su DARPA, kad gali gaminti stebėjimui ir žvalgybai skirtas priemones.

LittleDog

Savo išvaizda LittleDog nepanašus į šunį ir nepasižymi gąsdinančiu efektu. Tačiau būdamas vabalo formos ir turėdamas alpinisto įgūdžius šis robotas atrodo įspūdingai.

Besikabarojantis robotas RiSE

Robotus RiSE sukūrė studentų komanda iš Carnegie-Mellon universiteto. Tai sausumos robotai: jie gali judėti ne tik horizontaliais, bet ir vertikaliais paviršiais.

PetMan

PetMan yra dvikojis roboto BigDog „brolis”. Jo paskirtis – testuoti chemines JAV armijos priemones. Robotas PetMan tiksliai imituoja ne tik žmogaus judesių techniką, bet ir jo fiziologiją – karštu metų laiku jis gali prakaituoti.

Nepilotuojama antžeminė mašina Crusher

Tai autonominis, nepilotuojamas, sveriantis 6,4 tonas ir primenantis bulių, robotas. Robotizuotą mašiną Crusher taip pat sukūrė universiteto Carnegie Mellon darbuotojai. Jis pagamintas iš gausybės borto elektronikos – tai lazeriniai tolimačiai ir šiuolaikinės GPS sistemos. Šių įrangų dėka robotas gali patikimai keliauti per vietovių sankirtas.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *