Kanadiečių dronas ruošiamas povandeninių laivų medžioklei
Kanadiečių sukurtas fiksuoto sparno TD100 dronas išbandomas povandeninių objektų paieškos misijose. Kanados kariuomenė jau ankščiau išbandė panašaus tipo skraidykles operacijose virš sausumos ir jūros.
TD100 droną sukūrusios kompanijos Brican prezidentas B. McLuckie teigė, jog jų dronas pranoksta visus konkurentus. Anot McLuckie, šis dronas bei jo sensorinė sistema yra pranašesnė gebėjimu užfiksuoti povandeninius laivus arba kitus metalinius objektus, pavyzdžiui, įprastinius laivus arba minas, po vandeniu ir ant vandens.
Tokios paieškos misijos šiuo metu Kanados kariuomenėje vykdomos su Aurora žvalgybos lėktuvais bei sraigtasparniais Sea King.
TD100 drono sparnų ilgis – vos 5 metrai. Jį galima paleisti nuo žemės arba nuo nešiojamojo pripučiamo pakilimo tako. Dronas taip pat gali būti paleistas iš nedidelio pikapo tipo sunkvežimio. McLuckie teigimu, jis šią idėją pasiskolino iš Džeimso Bondo filmų.
Priklausomai nuo drono gabenamos įrangos, jis gali nuo bazės nutolti iki 1000 km atstumu ir sugrįžti.
Skraidyklė pradžioje buvo kurta ir naudota nykstančių gyvūnijos rūšių fotografavimui, tačiau netrukus patraukė ir kariškių dėmesį. Dronas neseniai buvo išbandytas pratybose kartu su Vokietijos kariais.
Pradžioje Kanados kariuomenė planavo droną panaudoti nesprogusių bombų bei kitų nuolaužų žemėlapiams kurti Žąsų įlankoje, Niufaundlando ir Labradoro provincijoje. Tačiau vėliau Kanados Nacionalinės Gynybos Departamentas pasiūlė šiose skraidyklėse sumontuoti magnetometrus, kurie gali būti naudojami kaip metalo detektoriai ir taip aptikti povandeninius laivus ar kitus objektus vandenyne.
Šiais metais planuojama atlikti eilę drono bandymų, kurių metu jis bus paleidžiamas iš laivo ir vėl bandys ant jo nusileisti.
Kompanija Brican taip pat pažymi, jog jos sukurtas dronas gali gabenti maždaug 9 kilogramų krovinį, o tai ženkliai daugiau nei sugeba Boeing ScanEagle skraidyklė, kurią šiuo metu naudoja Kanados laivynas.
Parengta pagal ottawacitizen.com
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)