Robotika.lt

Robotai-surogatai – greitai taps realybe

Robotika.lt 16 gegužės, 2014 Robotai humanoidai
Naujos sistemos Beaming dėka, dabar robotą galima valdyti iš gana didelio atstumo. Robotas atkartos visus žmogaus judesius ir netgi mimiką.

Europos mokslininkai sukūrė naują technologiją, kuri sugeba akimirksniu pergabenti žmogų į kitą pasaulio kraštą. Tačiau čia kalbama ne apie teleportaciją, o apie robotus-surogatus, valdomus žmogaus per atstumą ir atkartojančius bet kokius jo judesius. Be to, robotai perduoda vaizdus ir garsus žmogui, tarsi jie būtų visiškai šalia žmogaus.

Kokia šios technologijos esmė? Žmogus užsideda ant rankų ir kojų judesių daviklius, trimačius akinius ir akimirksniu susieja save su robotu. Kai tik tai įvyksta, vartotojas mato ir girdi kaip robotas, kuris atkartoja žmogaus judesius. Pasak kūrėjų, šią technologiją galima panaudoti lankant muziejus, dalyvaujant konferencijose, atliekant bet kokį darbą ir t.t. Be video ir garso gavimo žmogui kartu perduodami ir lytėjimo pojūčiai, kitais žodžiais tariant, jis gali jausti roboto rankos paspaudimą ar kitus veiksmus.

Ši nauja technologija vadinasi Beaming ir nėra tokia sudėtinga kaip atrodo. Gerokai sudėtingiau įgyvendinti vaizdo ir garso perdavimą tiksliu laiku, kadangi žmogaus ir roboto judesiai turi praktiškai sutapti.

Šiuo metu technologijos kūrėjai nori išmokyti, į žmogų panašų robotą, suprasti ir reikšti emocijas. Atkartoti emocijas nėra taip sudėtinga. Sudėtingiau jas išreikšti. Norėdami išspręsti šią problemą, mokslininkai šiuo metu atlieka žmogaus mimikos atpažinimo ir smegenų bangų skanavimo, eksperimentus.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *