Robotika.lt

K. Shibuya surengs muzikinį androidų šou

Robotika.lt 19 lapkričio, 2014 Robotai ir menas

Japonų kompozitorius Keiichiro Shibuya sukėlė visuomenės susidomėjimą po to, kai 2012 metais sukūrė pirmąją pasaulyje virtualią operą.  Tačiau novatoriškam kūrėjui to neužteko. Įgyvendinęs vieną neįtikėtiną projektą, dabar K. Shibuya (bendradarbiaudamas su robotų technikos ekspertu Hiroshi Ishiguro) siekia surengti muzikinį androidų pasirodymą.

Elektroninės muzikos kompozitorius Keiichiro Shibuya spaudai teigia, jog pasirodymą, kurio metu scenoje pasirodys tik modernūs robotai (jokių žmonių!), planuojama surengti 2016 metais. Futuristiniame muzikiniame šou dainuos Hiroshi Ishiguri suprojektuoti androidai, viso pasirodymo metu muzika bus generuojama kompiuteriu.

„Kai žmogus kažką groja, jis kuria meną, kiti lieka sužavėti ar sujaudinti. Kodėl? Nes jie jaučia, kad tas žmogus stengėsi, kad pateisino žmogui keliamus lūkesčius grojant instrumentu? Ar todėl, kad menas yra gražus, nepaisant to, kas jį atlieka? To, mes nežinome. Bet vienas iš būdų tai panagrinėti – sukurti operą, kurioje nedalyvauja žmonės,“ – žiniasklaidai apie kuriamo androidų pasirodymo idėją sakė K. Shibuya ir pridūrė: „Tai kažkas gražaus, bet sukurta kažkieno kito, ne žmogaus…“

Technologines naujoves ir meną į vieną kompoziciją jungiantis kūrėjas mano, kad didžiausias laimėjimas jam – šios novatoriškos vizijos įgyvendinimas ir pristatymas žmonėms suteiks džiaugsmą.

Keiichiro Shibuya kūrybiškumas, žvilgsnis į meną „kitu kampu“ bei ryžtingas tikslų siekimas, sąjungoje su robotų technikos genijumi Hiroshi Ishiguri, garantuos unikalius rezultatus, kurie mus tikrai nustebins.


Parengta pagal phys.org


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *