Robotika.lt

Robotai, kurie moka apsiginti (Video)

Robotika.lt 22 liepos, 2013 Robotai pramogai
Robotai, nors ir nepanašūs į žmones, kuo puikiausiai gali apsiginti nuo priešininkų, pavyzdžiui, su kardais, žinoma netikrais, bokso pirštinėmis arba tiesiog „plikomis rankomis”. Juos galima naudoti kovos treniruotėms, karo tikslais arba tiesiog savo malonumui.

Pirmasis iš tokių robotų yra JediBot. Tai roboranka, kuri moka kovoti su kardais, žinoma žaisliniais. Mėnesį laiko kūrėjai atlikinėjo eksperimentinius tyrimus Stanfordo universitete. Iš nufilmuotos medžiagos galima suprasti, kad šis robotas sukurtas greičiau ne moksliniais tikslais, o tiesiog pačių studentų malonumui.

O inžinierius-statybininkas Kris’as Trisaider’is iš Australijos surinko jau rimtą ir naudingą automatizuotą mašiną Punching Pro skirtą bokso treniruotėms. Kol kas robotas yra dar tik kūrimo stadijoje. Tačiau kūrėjas ateityje planuoja sukurti daugiau tokių robotų ir pardavinėti juos tiems sportininkams, kuriems yra būtinos bokso treniruotės. Taip pat bus galima nustatyti ne tik roboto smūgių stiprumą ir greitį, bet ir keisti kovos stilių.

Roboto-boksininko modelio galūnės apmautos bokso pirštinėmis yra sujungtos ratais nuo golfo transporto priemonės ir veikia dviejų 12 voltų variklių ant plieninių trosų dėka. Kai Punching Pro pradeda smūgiuoti, žmogus stengiasi išvengti smūgių taikydamas į įrenginio galvą ir liemenį. Tokiu būdu mokomasi boksavimosi technikos.

Tyrėjas Tobias Kunz’as iš Džordžijos technologijos universiteto įsitikinęs, kad išmokinus robotą kovos su kardais veiksmų, galima sukurti bendrą elgesio modelį ir priversti robotą išvengti, o kai kuriais atvejais ir blokuoti netikėtus žmogaus judesius.

Prieš sukuriant tokį robotą visas modeliavimas pirmiausia vyko tik kompiuteryje. Vėliau idėja buvo perkelta į realybę ir Džordžijos technologijos universitetas turi savo tikrą robotą, kuris moka valdyti kardą.

Pramoninis kompanijos Yasakawa robotas turintis dvi robotizuotas rankas pademonstravo vieną iš daugelio filme „Žvaigždžių karai” matytų kovų. Robotas ir mūšis buvo pristatyti Šanchajuje vykusioje tarptautinėje robototechnikos ir automatizacijos konferencijoje.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *