Robotika.lt

Japonų Kirobo ištarė savo pirmuosius žodžius kosmose

Robotika.lt 29 spalio, 2013 Robotai humanoidai Robotai mokslui
Pirmasis kalbantis robotas kosmose ištarė savo pirmuosius žodžius orbitoje, atkartodamas garsiąją astronauto Neilo Amstrongo frazę „vienas mažas žingsnis“, tik vietoj žmonijos paminėdamas robotų padermę.

Mažasis robotas astronautas Kirobo, kuris buvo sukonstruotas Japonijos mokslininkų, ištarė pirmuosius savo žodžius kosmoso erdvėje, Tarptautinėje Kosminėje Stotyje. Robotas buvo nugabentas į kosminę stotį rugpjūtį, kartu su nepilotuojamu japonų krovininiu laivu, kad pagelbėtų mokslininkams tirti žmogaus ir roboto bendravimą.

Išplatintoje filmuotoje medžiagoje matome, kaip Kirobo neženkliai krutina burną, japonų kalba tardamas savo pirmąją žinutę. „Rugpjūčio 21, 2013, robotas žengė mažą žingsnelį link visiems šviesesnės ateities,“ – sakė Kirobo.

Kirobo geba kalbėti tik japoniškai, o jo paskirtis, padėti tyrėjams tyrinėti žmogaus ir roboto bendro buvimo kosmose galimybes ilgos trukmės ateities kosminėse kelionėse. Jo misija, pavadinimu Kibo Roboto Projektas, buvo pradėta kurti Pažangiojo Mokslo ir Technologijų Tyrimų Centre, Tokijo Universitete.

Tai vos 34 centimetrų ūgio robotas, kurio vardas sudėtas iš dviejų žodžių „robot“ ir „Kibo“, išvertus iš japonų kalbos reiškiančio „viltis“. Tuo pačiu žodžių (Kibo) vadinama ir Japonijos laboratorijos modulis kosminėje stotyje.

Koribo laukia atvyksiančio japono astronauto Koichi Wakata‘os, kuriam numatyta tapti pirmuoju Japonijos vadu kosminėje stotyje, kuomet jis nuvyks ten šių metų lapkritį arba gruodį. Wakata taip pat bus pirmasis žmogus su robotu bendraujantis kosmose. Planuojama, kad šis istorinis pašnekesys įvyks gruodį.

Roboto technologinės galimybės apima balso atpažinimą, natūralų kalbos procesavimą, veidų atpažinimą, emocinį atpažinimą. Kirobo taip pat turi kone identiška dvynį Žemėje vardu Mirata, sukurtą tam, kad inžinieriai ant žemės galėtų numatyti ir spręsti kosmose galimai iškilsiančias Kirobo problemas.

Originalus straipsnis:

http://www.space.com/22658-kirobo-talking-robot-speaks-space-video.htmlFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *