Robotika.lt

Japonai sukūrė kalbantį robotą astronautą (Video)

Robotika.lt 13 liepos, 2013 Robotai humanoidai Robotai mokslui
Japonijoje pagamintas nedidukas kalbantis robotas visai greitai žengs milžinišką istorinį žingsnį kosmose. Kirobo – robotas humanoidas, galintis bendrauti su žmonėmis esančiais Žemėje ir už jos ribų. Išvertus iš japonų kalbos žodis „kibo“ reiškia viltį. Projekto vadovas Yorichika Nishijima džiaugiasi, kad jų sukurtas robotas astronautas bus pirmasis kalbantis robotas išsiųstas į kosmosą per visą žmonijos istoriją. Planuojamas jo paleidimo laikas – rugpjūčio 4 diena. Prieš patvirtinant roboto tinkamumą vykdyti misiją, buvo atlikti saugumo testai, Kirobo buvo išbandomas nulinės gravitacijos sąlygomis.

Japoniškai kalbėti galintis robotas yra 34 centimetrų aukščio, jame įtaisytos balso, veido bei emocijų atpažinimo technologijos. Pirmuosius žodžius kosmose Kirobo tars rugpjūtį arba rugsėjį, dar po kelių mėnesių įvyks pirmasis žmogaus pokalbis su robotu. Su juo bendraus Japonijos astronautas, veteranas Koichi Wakata, kuris į kosminę stotį atvyks lapkritį arba gruodį. Pirmasis istorinis pašnekesys planuojamas šių metų gruodį, tuo tarpu Kirobo grąžinti į žemę ketinama 2014 metų gruodžio mėnesį. Paklaustas, koks yra jų pagrindinis tikslas, projekto partnerių Toyota Motor korporacijos atstovas atsakė, kad jie siekia padėti kurti pasaulį, kuriame robotai ir žmonės gali gyventi kartu.

Projekto inžinieriai taip pat sukūrė robotą Mirata, kuris liks Žemėje ir bus antrinis pokalbių tarpininkas. Kirobo ir Mirata yra praktiškai identiški ir gali atlikti tas pačias funkcijas, todėl jeigu kils problemų su kosmose esančiu robotu, inžinieriai testuos Mirata ir bandys jas išspręsti nuotoliniu būdu. Į istorinę kelionę iš Tanegaschima kosmoso centro, esančio Japonijos pietuose, Kirobo bus siunčiamas nepilotuojamo kosminio laivo H-2 Transfer Vehicle-4.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *