Robotika.lt

Japonai pristato mažą bendraujantį humanoidą

Robotika.lt 14 lapkričio, 2014 Robotai humanoidai

Japonų žaislų gamintoja „Tomy” pristatė daug talentų turintį, mielą ir žavų robotą – humanoidą, pavadintą Robi jr. vardu.

Draugiškai nusiteikęs, nedidelio ūgio robotas bendrauja naudodamas tūkstantį frazių. Ir tai nėra vienintelis roboto talentas – Robi jr. taip pat puikiai moka dainuoti! Įsiminęs apie penkiasdešimt dainų, jas dainuodamas mažas robotas judina galvą ir galūnes.

Mielas Robi jr. robotas yra maždaug dvidešimties centimetrų ūgio. Robotas turi integruotą balso atpažinimo sistemą bei puikiai orientuojasi paklaustas laiko ar datos. Paprašytas padainuoti dainą robotas gali atsakyti: „Gerai. Padainuokime kartu“ arba teigti, kad yra užsiėmęs ir atsisakyti surengti mini pasirodymą.

Robi jr. robotas pristatytas Japonijos Robotų Savaitės parodoje vykusioje Tokijuje. Unikalų robotą, bendraujantį „gimtąją“ japonų kalba, sukūrė žinomas robotų technikos ekspertas Tomotaka Takahashi. Robotas prekybos vietas Japonijoje pasieks kitais metais ir, manoma, kainuos apie 15, 000 jenų (apie 390 litų). Roboto „broliai“, kalbantys kinų kalba, bus pristatomi Honkonge ir Taivane.

Kompanija „Tomy” vien tik vidaus rinkoje planuoja parduoti daugiau nei 50 000 Robi jr. robotų.


 

Parengta pagal phys.org

 


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *