Robotika.lt

Indijos policija apsiginklavo ašarinių dujų dronais

Robotika.lt 17 balandžio, 2015 Dronai

Visuomenė žino, jog nepilotuojamos oro transporto priemonės jau ganėtinai ilgą laiką yra pasitelkiamos įvairiems gynybos ar saugumo  užtikrinimo tikslams. Vis dėlto Indijos policijos sprendimas įsigyti ašarinėmis dujomis ginkluotus dronus nustebino daugelį. Oro robotų tikslas – tramdyti nepaklusnias minias.

Anot dienraščio „Times of India“, Indijos policijai dronai nėra naujiena. Laknau regione oro robotai pasitelkiami erdvės stebėjimui, aplinkos nuotraukoms daryti.

Vyresnysis policijos inspektorius Yashasvi Yadav informavo, kad policijos pajėgos įsigijo penkis dronus su kameromis, galinčius transportuoti dviejų kilogramų svorį. „Iškilus grėsmei jie dronai gali būti panaudoti siekiant tramdyti siautėjančią minia. Anksčiau jau esame naudoję dronus su kameromis ir tai buvo labai efektyvu, todėl nusprendėme oro robotų nenuomoti, o juos įsigyti. Jie bus naudojami stebėti tvarką mieste“, spaudai pranešė Y. Yadav.

Oro robotai tvarkos palaikymui Indijos gatvėse buvo pasitelkti ir anksčiau, tačiau Laknau yra pirmasis miestas šalyje įsigijęs pažangius robotų technikos išradimus. Dronai bus valdomi iš kontrolės centro. Jų skrydžio galimybės sieks 1 kilometrą, o kilimo aukštis – 600 metrų. Pranešama, kad kitos oficialios detalės apie vykdomą programą bus atskleistos balandžio mėnesio pabaigoje.

Vis dėlto Indija nėra vienintelė valstybė, kurioje policijos pajėgos siekia integruoti dronų panaudojimą įvairiais tikslais. Dažniausiai panašaus pobūdžio informacija yra konfidenciali, tačiau manoma, kad dronų galimybėmis naudojasi Turkija bei Pietų Afrikos šalys. Švedija oficialiai pranešė, siekianti pasitelkti oro robotus SWAT komandų misijose.


Parengta pagal newsweek.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *