Robotika.lt

Iki 2014 m. „Foxconn“ tikisi darbuotojus pakeisti milijonu robotų (Video)

Robotika.lt 12 rugpjūčio, 2011 Pramoniniai robotai
Iš tikrųjų tai yra vienas iš būdų taisyti reputaciją. Praeitais metais Taivano įmonė „Foxconn“, surenkanti prietaisus tokioms bendrovėms kaip „Apple“ ir „Nintendo“ liūdnai pagarsėjo, kai įmonę sukrėtė darbuotojų savižudybių virtinė. Dabar „Foxconn“ teigia planuojantys pakeisti darbuotojus milijonu robotų.

Šiuo metu „Foxconn“ yra didžiausias privataus sektoriaus darbdavys Kinijoje, samdantis daugiau kaip milijoną darbuotojų. Praėjusiais metais 17 įmonės darbuotoju nusižudė – daugiausia iššokę pro gamyklos langus, o dar daugiau nuo tokio žingsnio buvo sulaikyti. Kritikos strėlės ir neigiamas žiniasklaidos požiūris privertė gamintoją padvigubinti savo darbuotojų atlyginimus.

Dabar įmonės steigėjas ir pirmininkas Terry Gou teigia norintis sumažinti darbo kaštus ir padidinti našumą pakeisdamas darbuotojus robotais, kurie gali atlikti tokias funkcijas, kaip dažų purškimas, suvirinimas ir surinkimas. Anot jo, kitais metais „Foxconn“ dirbančių robotų skaičius išaugs nuo 10 tūkst. iki 300 tūkst., o 2014 metais šis skaičius pasieks 1 milijoną.

Tačiau nemanykite, kad ateityje vietoj žmonių darbuosis identiški humanoidai – darbuotojus atstos tik robotų rankos. Tarptautinės robotikos federacijos (IFR) statistika rodo, kad „Foxconn“ užsibrėžė itin didelius tikslus, turint omenyje šiandieninę pramoninės robotikos situaciją.

IFR teigia, kad 2009 metais pramonėje dirbo 1 milijonas 200 tūkst. robotų, ir prognozuoja, kad iki 2013 m. pabaigos bendras pramoninių robotų skaičius sieks 1 milijoną 120 tūkst. robotų. IFR atstovai taip pat teigia, jog nuo septintojo dešimtmečio, kuomet pasauliui buvo pristatyti pirmieji pramoniniai robotai, buvo sukurta tik 2 milijonai 230 tūkst. pramoninių robotų.

Parengta pagal Foxconn aims for a million robot workers by 2014Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *