Google užpatentavo technologiją suteikiančią robotams asmenybes
Asmenybes turintys robotai, nėra nauja idėja. Žmogiškos mašinos įsivaizduotos dar viduramžiais, o ir ir šiandien tai išlieka puikia medžiaga fantastinių filmų kūrėjams. Tačiau dabar kompanija Google žengia pirmuosius žingsnius, link šios idėjos perkėlimo į realybę.
Neseniai Google užpatentavo naują technologiją, leidžiančią patiems susikurti roboto arba kompiuterio asmenybę. Anot kompanijos atstovų, pagrindinis šios technologijos tikslas – tai užtikrinti, kad žmonės jaustųsi komfortabiliai bendraudami su robotais.
Google patente kalbama apie debesies principu paremtą sistemą, leidžiančią parsisiųsti roboto asmenybę, tokiu pačiu principu, kaip ir parsisiunčiant programėlę į išmanųjį telefoną. Robotas savyje galėtų talpinti daugybę charakterių bei asmenybės tipų, kuriuos panaudotų bendraudamas su skirtingais žmonėmis. Tai tarsi šeimyninis kompiuteris, turintis kiekvienam šeimos nariui skirtą paskyrą. Patento aprašyme teigiama, jog robotas gali savo būdo savybėmis replikuoti žmogų, pavyzdžiui, „mirusį šeimos narį“ arba „garsenybę“.
Teigiama, jog robotas gali perteikti įvairias emocijas: džiaugsmą, baimę, nuostabą, rimtį, šiurkštumą ir t.t. Šią technologiją naudojantis robotas, taip pat gali prisitaikyti prie žmonių. Jeigu robotas pastebės, kad kelia savo šeimininkui nuobodulį, jis atsisiųs naują asmenybę.
Nors robotas naudojasi debesies principu paremta asmenybių atsisiuntimo ir atnaujinimo sistema, ieškodamas reikiamos informacijos. Ją jis gali atsisiųsti iš duomenų bazės arba dalintis tarpusavyje su kitais robotais. Robotas taip pat gali naršyti ir jūsų asmeniniuose įrenginiuose. Pavyzdžiui, davus komandą „Būk mama“, jei robotui nepavyks rasti reikiamų duomenų debesyje, jam galima leisti prisijungti prie jūsų išmaniojo telefono arba kompiuterio ir remdamasis rasta informacija jis perims nurodyto asmens būdo savybes bei ims jį imituoti.
Visa tai iš tiesų skamba kaip mokslinės fantastikos filmo elementai. Nors Google užpatentavo minėtąją technologiją, nėra aišku, kaip toli kompanija pažengė įgyvendindama šį projektą realybėje. Panašios sistemos, atkartojančios žmogiškąsias savybes, vis dar yra ankstyvoje vystymosi stadijoje. Tačiau į ateitį žvelgiantiems mokslininkams, noras padaryti robotus žmogiškesnius yra dėsningas žingsnis.
Ar Google ketina prekiauti šia technologija paremta programine įranga ir produktais, nežinoma
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)