Robotika.lt

Google automobiliai į gatves išriedės dar šią vasarą (Video)

Robotika.lt 18 gegužės, 2015 Robotiniai automobiliai

Ilgą laiką atrodė, kad Google kuriamo nuosavo autonominio automobilio projektas stovi vietoje. Nors Google naudoti specialia autonominio valdymo įranga aprūpinti Lexus modeliai jau riedėjo viešaisiais keliais, kompanijos sukurtas unikalaus dizaino save vairuojantis automobilis, kol kas testuotas tik  bandymams skirtose uždarose teritorijose.

Regis, Google pasitiki savo technologija ir dabar ruošiasi perkelti ją į tikrus kelius. Kompanija neseniai paskelbė, kad jos nedidukai dviviečiai automobiliai išvažiuos į Mauntain View miestelio Kalifornijoje gatves. Ir jie tai darys itin lėtai. Bandymams mieste Google pasirinko aplinkiniams gan saugų 25 mylių per valandą greitį.

Tai bus pirmasis kartais, kai unikalaus Google dizaino automobiliai išriedės į kelius. Tačiau mašinos „smegenys“ jau turi nemažai praktikos. Pasitelkiant virtualų simuliatorių, automobilio programinė įranga buvo ilgą laiką bandoma Kalifornijos gatvėse. Šie robotiniai automobiliai naudos tokią pat programinę įrangą kaip ir perdaryti Lexus automobiliai. Beje, dėl saugumo sumetimų juose taip pat sėdės ir vairuotojai-žmonės.

Šie vairuotojai bus aprūpinti vairais bei pedalais, tačiau ateityje mažieji Google automobiliai šios įprastinės valdymo įrangos neturės. Automobiliai bus visiškai autonomiški, o jų kabinos pritaikytos tik keleivių poreikiams.

Tiesa, neseniai pasirodė informacija, jog Google Lexus automobiliai keliuose patyrė keletą incidentų, tačiau kompanijos teigimu, tai įvyko ne dėl jų autonominio valdymo sistemos kaltės.


Parengta pagal popsci.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *