Fantastikos filmai tampa realybe: įspūdingiausi 2015-aisiais sukurti robotai (Video)
Šie metai buvo neįtikėtinai gausūs ir derlingi robotikos sričiai. Dirbtinis intelektas tobulėjo, o patys robotai tapo vikresni ir labiau savarankiški, rašo „Gizmodo“.
Nors JAV Pažangių gynybos projektų agentūros (Defense Advanced Research Projects Agency – DARPA) šiais metais surengtose robotų varžybose beveik visi dalyviai griuvinėjo ir kritinėjo, 2015-ieji atnešė ir gerų naujienų robotikos sričiai. Mk.II Turbūt ryškiausia šių metų naujiena tapo JAV ir Japonijos robotų kūrėjų pranešimas apie 2016-aisiais rengiamą dviejų pilotuojamų robotų dvikovą. Joje susikaus du gigantiški ir iki dantų ginkluoti robotai – tarsi paimti tiesiai iš fantastinių „Gundam“ ar „Mechwarrior“ pasaulių. JAV pusę atstovaus „MegaBots“ komandos sukurtas „Mk.II“ – beveik keturių su puse metro aukščio ir daugiau nei penkias tonas sveriantis milžinas ant vikšrų. Vienoje „rankoje“ jis laiko raketų paleidimo įrenginį, kurio iššautos raketos skrenda daugiau nei 200 km/h greičiu. Tad kas gi bus jo priešininku?
Kuratas
Japonai nebūtų japonai, jei nesukurtų tinkamo atsako „Mk.II“ – ir juo tapo „Suidobashi Heavy“ suprojektuotas milžinas „Kuratas“. Šis „mecha“ yra kiek smulkesnis – bemaž keturių metrų aukščio ir keturias tonų svorio. Ant jo rankų įtaisyti du kulkosvaidžiai, o piloto kabinoje yra įmontuotas liečiamasis valdymo pultas. Abiejų robotų dvikova įvyks 2016-ųjų birželį ir galbūt taps nauja sporto šaka.
Pepper
Na, bet kam tie karai – juk geros emocijos labiau apsimoka. Prancūzų robotikos kompanijos „Aldebaran“ ir japonų telekomunikacijų įmonės „SoftBank“ sukurtas humanoidas „Pepper“ parduodamas, kaip karštos bandelės. Šis robotas atpažįsta žmogaus emocijas ir gali į jas reaguoti, todėl yra naudojamas dideliuose biuruose pasitikti svečius ar parduotuvėse – klientams nustebinti. „Pepper“ yra neaukštas, labai mandagus ir gal kiek keistokai atrodantis humanoidas – vieniems jis kelia simpatiją, kitiems pyktį, tačiau svarbiausia, kad jis kelia filosofinius ir etinius klausimus, kaip žmonėms ateityje reikės sugyventi su robotais
ATLAS
Viena iš žinomiausių robotikos kompanijų yra „Boston Dynamics“, kuri pasauliui padovanojo šiurpokai atrodantį arklio dydžio keturkojį bėgiką „Big Dog“. Šiais metais jie patobulino savo ATLASą – žmogaus pavidalo ypač ištvermingą dvikojį robotą, gebantį bėgti pačiais sudėtingiausiais paviršiais. Šis humanoidas nėra simpatiškas kaip „Pepper“ ir greičiau kelia grėsmingą pagarbą, tiesa, šiek tiek ramina tai, kad ATLAS vis dar yra pririštas prie savo šeimininkų storu kabeliu ir kol kas negali pabėgti nuo jų.
https://www.youtube.com/watch?v=NwrjAa1SgjQ
„Gepardas“ iš MIT
Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai nusprendė savo robotui imti pavyzdį ne iš žmogaus, o iš vieno greičiausių pasaulio gyvūnų – gepardo. Ši mechaninė katė, sukurta 2012-aisiais, lygiu paviršiumi sugeba bėgti apie 30 km/h greičiu. O šiemet ji buvo patobulinta – robotas bėgdamas gali peršokti 40 centimetrų aukščio kliūtis. Beje, šiam „katinėliui“ nereikia maitinimo kabelio, tad bėgant nuo jo reikėtų tikėtis, kad jo akumuliatorius greitai nusek
Sphero BB-8
O kam bėgti, jei galima ridentis? Naujausioje „Žvaigždžių karų“ dalyje visiems pažįstamą simpatiškai cypsintį R2-D2 pakeitė iš dviejų sniego kamuolių pastatytą Senį Besmegenį primenantis BB-8. Svarbiausia yra tai, kad BB-8 iš tiesų galima nusipirkti – tai telefonu ar planšete valdomas robotinis žaislas, kuris juda ridendamasis kaip ir kino filme rodomas personažas. Tiesa, mažajam robotukui reikia tikrai lygių grindų ar kilimo.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)