Robotika.lt

Eccerobot – pirmasis anatominis robotas pasaulyje (Video)

Robotika.lt 5 gruodžio, 2014 Egzoskeletai Robotai humanoidai Robotai mokslui

Eccerobot – tai pirmasis robotas pasaulyje, turintis žmogaus mimiką, tokius pačius raumenis ir refleksus, ir netgi skeletą.

Kūrėjai pasistengė atkurti robotizuotą anatominį žmogaus dvynį. Jų mašina-skeletas pagaminta iš termoplastinių polimerų ir daugiau nei 80 dirbtinių raumenų, kurių dėka robotas gali judėti.

fastcodesign.com nuotr.

fastcodesign.com nuotr.

Robotizuoti raumenys veikia lygiai taip pat kaip žmogaus ar gyvūno, t.y. raumenų kombinacijos juda atliekant bet kokį judesį. Kurdami robotą Eccerobot, kūrėjai didelį dėmesį skyrė roboto veido raumenims. Tačiau, kad tiksliai tai atkartotų, jie ilgai tyrinėjo mechaniką ir žmogaus mimikos raumenų interpretavimą.

12112349-j6rcfr-4

fastcodesign.com nuotr.

Robotas Eccerobot turi gausybę įvairių daviklių, kurių dėka gauna informaciją apie jį supantį pasaulį. Į robotą integruotos plataus matomumo vaizdo kameros, sensoriniai davikliai ir akselerometras, kuris stebi kūno padėtį erdvėje.

Atvirkštinio ryšio sistemos, gaunamos iš daviklių, dėka, robotas Eccerobot gali valdyti praktiškai visus žmogaus refleksus, tiksliau tariant, jis turi vestibiuliarinį aparatą. Todėl, tam tikrais atvejais, roboto reakcija beveik niekuo nesiskiria nuo žmogaus elgesio. O daryti įvairias mimikas, robotas sugeba ne blogiau nei cirko klounas!


Parengta pagal airobot.ru


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *