Robotika.lt

Droplet – robotas laistytuvas (Video)

Robotika.lt 6 gegužės, 2014 Namų robotai
Robotinis purkštuvas „Droplet“ tiksliai nusitaiko į iš anksto pasirinktus augalus ir juos palaisto. Tai laistytuvų pasaulio Rembo.

Lėtokas, tačiau stabilus robotų veržimasis į žmogaus namus tuojau žengs dar vieną žingsnį į priekį – šįkart lauke, jūsų kieme. „Droplet“ – tai robotinė laistymo sistema, kuri laistymą padaro kur kas efektyvesniu. Robotas laistydamas taikosi į tam tikrą pasirinktą augalą, vietoj to kad vienu metu purkštų didelius žemės plotus.

„Droplet“ prietaisas primena robotų „Roomba“ ir „R2-D2“ derinį. Jis nejuda taip kaip „Roomba“ dulkių siurblys, tačiau tykiai tupi vienoje vietoje prisijungęs prie jūsų sodo laistymo žarnos ir ramiai leidžia vandens sroveles į kiekvieną augalą. Robotas žino ką laistyti, kiek vandens skirti kiekvienam augalui ir kokiu dažnumu tai daryti. Robotas gali būti valdomas ir jo nustatymai keičiami asmeniniu kompiuteriu, planšete arba išmaniuoju telefonu.

„Droplet“ taip pat seka oro parametrus ir po didelės liūties gali pats savarankiškai nuspręsti, jog šiuo metu laistyti nereikia, arba augalams skirti kur kas mažesnį nei numatytą vandens kiekį. Prietaiso šūvio nuotolis gali siekti net 10 metrų bet kuria kryptimi. Robotu galima laistyti vazoninius augalus, medžius, pieveles ir net papildyti šuns vandens dubenėlį.

„Droplet“ robotą šiuo metu galima užsisakyti iš anksto už 300 JAV dolerių. Tai gan brangu, palyginus su pigiomis įprastinėmis laistymo sistemomis, tačiau robotas savo gebėjimais jas gerokai lenkia. Taip pat galėsite pasigirti, jog jūsų sodą tvarko robotas.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *