Robotika.lt

Dronai trukdė ugnegesiams atlikti gelbėjimo darbus (Video)

Technologijos.lt 21 liepos, 2015 Dronai

Savaitgalį didžiulis sausos žolės gaisras Kachono slėnyje (Kalifornija, JAV) persimetė į slėniu nutiestą greitkelį – jame užsiliepsnojo iš pradžių keletas mašinų, o netrukus ugnis persimetė ir į daugiau kelyje dėl įstrigusių transporto priemonių. Apmaudžiausia, kad sraigtasparniais gesinti liepsnas ir gelbėti nelaimėje atsidūrusius žmones trukdė virš įvykio vietos atskridusi bepilotė skraidyklė. Netrukus paaiškėjo, kad jų ten – net 5.

„Dvi skraidyklės trukdė ugniagesių orlaiviams, todėl gesinimą teko atidėti 15-20 min.”, – dėstoma San Bernardino apygardos Ugniagesių departamento vado Marco Peebleso ataskaitoje. Pareigūnas neabejoja, kad dėl šio priverstinio delsimo gaisras kelyje išplito dar labiau ir suniokojo daugiau transporto priemonių.

Žolės ir krūmynų gaisras prie Los Andželą su Las Vegasu jungiančio 15-ojo greitkelio Kalifornijoje siautėjo maždaug 3,500 akrų plote. Kai ugnis pasiekė greitkelį ir užsidegė keletas transporto priemonių, ugniagesiai uždarė eismą abiem kryptimis ir iškvietė gesinimo sraigtasparniu.

Tačiau ore virš įvykio vietos buvo pastebėta iš pradžių viena, o vėliau ir dar keletas bepiločių skraidyklių, todėl sraigtasparniams su mašinų gesinimui skirtu vandeniu teko leistis ant žemės ir laukti, kol skraidyklių ore nebeliks.

Tai – ne pirmas kartas, kai bepilotės skraidyklės trukdo ugniagesių ir kitų specialiųjų tarnybų darbuotojams atlikti savo pareigą. Tokie incidentai vis dažnesni. Štai vien San Bernardino apygardoje per savaitę toks atvejis jau trečias.

Naujausiais duomenimis, per gaisrą sudegė keliasdešimt transporto priemonių (lengvųjų automobilių, vilkikų su puspriekabėmis ir pan.). Žmonių aukų išvengta.

https://www.youtube.com/watch?v=qffqEzuZzIA


technologijos.ltFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *