Robotika.lt

Disco Parrot – patikimas fiksuoto sparno dronas (Video)

Robotika.lt 3 gegužės, 2016 Dronai

Kompanija „Parrot“ kiekvienais metais pristato savo bepiločius elektronikos ir robotikos parodoje CES. Šie metai taip pat nebuvo išskirtiniai. Šį kartą kompanija „Parrot“ pademonstravo naują droną, kuris technologijos „Disco“ dėka gali didžiuotis patikimais ir tvirtais sparnais.

Iš pirmo žvilgsnio naujasis dronas panašus į skraidyklę „eBee“. Tai autonominis skraidantis bepilotis aparatas, kurį pagamino kompanija „SenseFly“ ir kurį kompanija Parrot perėmė dar 2012 metais. Todėl nenuostabu, kad didesnioji autopiloto sistemų „Disco“ dalis priklauso „SenseFly“, kuri puikiai įrodė savo pirmos klasės dronų autonominį skrydį pradedant nuo pakilimo ir baigiant lengvu nusileidimu.

Į droną integruotos kai kurios funkcijos, kurių dėka jis gali sklandžiau skraidyti. Pirma, taip kaip ir „eBee“, pradeda skristi nuo vartotojo rankų. Jis savarankiškai stabilizuoja savo padėtį, pasiekia tam tikrą aukštį ir skraido autonomiškai, kol vartotojas nepradeda jį kontroliuoti. Technologijos „Disco“ ir daviklių bei valdymo įvesčių dėka bepilotis išlieka stabilus ir skraido nuspėjamai. Autopiloto dėka nustatomos pagrindinės GPS ribos, kurios neleidžia „Disco“ nukristi. Jei vis tik avarija įvyko, dronui „Disco“ nieko neatsitiks, kadangi jis pagamintas iš patikimos medžiagos – polistireno. Sparnus galima nuimti nuo prietaiso, o tai reiškia, kad esant reikalui juos galima lengvai pakeisti.

Kamera „Disco“ paimta iš „Bebop 2“ ir suteikia dronui stabilų vaizdą. Jei naudojate „Parrot Sky Controller“ ir pirmojo asmens vaizdo perspektyvos sistemą, gauta video medžiaga, tikėtina, bus puiki. Aparatas gali skraidyti 45 minutes ir išvystyti 80 km/h greitį. Jo svoris – tik 700 gramų.

Šiuo metu dronas „Disco“ yra tik pirminis projektas ir turėtų pasirodyti rinkoje šių metų pabaigoje. Kaina kol kas  nežinoma.

https://www.youtube.com/watch?v=imtqooJj0I4


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *