Robotika.lt

DARPA ruošia „avatarus“ JAV armijai

Robotika.lt 4 liepos, 2014 Robotai mokslui Robotai pramogai
Gynybos pažangių tyrimo projektų agentūrą DARPA sukurti „avatarus“ paskatino kino režisieriaus Džeimso Kamerono filmas „Avataras“.

Filme „Avataras“ pasakojama kaip žmonės prisijungia prie smegenų-mašinos interfeiso, kurio pagalba jie gali valdyti gigantiškus padarus, panašius į genetiškai modifikuotus žmogaus hibridus ir ateivius.

Panaši situacija buvo pavaizduota ir filme „Surogatai“. Kino juostoje rodoma kaip tikrieji žmonės valdo gražias ir tobulas savo pačių kopijas nuotoliniu būdu: jie gali mėgautis pačiais įvairiausiais malonumais net neatsikeldami nuo sofos…

DARPA ruošia avatarus

Projektas „Avataras“ – įtrauktas į DARPA biudžeto išlaidų sąrašą. Jam jau skirta 7 mln JAV dolerių. Šią sumą kūrėjai planuoja panaudoti interfeisų ir algoritmų kūrimui, kurių dėka, pavyzdžiui, karys galės prisijungti prie pusiau autonominio dvikojo roboto, t.y. kareivio surogato.

Šioje situacijoje žodis „surogatas“ reiškia kiek daugiau nei tik „nuotolinis valdymas“. Projekte numatoma tobulinti nuotolinio valdymo technologijas į pagalbą pasitelkiant automatines antžemines sistemas.

Deja, organizacija DARPA neskelbia daugiau jokių techninių duomenų. Visa su projektu „Avataras“ susijusi informacija paaiškės, kiek vėliau.

Belieka tik spėlioti, kad tai bus kažkas panašaus į interfeisinį egzoskeletą, kuris atliks operatoriaus veiksmus. Visi tokio egzoskeleto judesiai bus fiksuojami sensoriais ir kartojami nuotolinio roboto-surogato.

Jei pasikapstytume dar giliau, galimas būtų ir toks variantas: robotą galima bus valdyti „minčių jėga“. Tačiau tai mažai tikėtina.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *