Robotika.lt

CoCoRo – vieningai veikiantys povandeniniai robotai (Video)

Robotika.lt 14 spalio, 2015 Dronai

CoCoRo (Collective Cognitive Robotics) – tai keturiasdešimt vienas miniatiūrinis robotizuotas povandeninis laivas, kuris veikia kaip viena visuma. Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Daugiafunkcinė autonominių povandeninių aparatų grupė susideda iš dviejų bazinių aparatų tipų.

Pagrindinę CoCoRo grupę sudaro dvidešimt, gana, didelių robotų Jeff, kurie yra sistemos „rankos ir raumenys“. Į šiuos robotus integruotos pakankamai galingos baterijos ir varikliai. Šių greitų ir manevringų komponentų dėka robotai sugeba judėti prieš srovę 1 metro per sekundę greičiu. Likę grupės robotai Lily priklauso kitai klasei. Jie yra mažesni ir atlieka kolektyvinės robotų grupės „smegenų“ vaidmenį. Šių robotų dėka didieji robotai Jeff, bazinė stotis ir kiti aplinkinio pasaulio objektai tarpusavyje komunikuoja ir keičiasi informacija.

Kiekvienas robotas, esantis CoCoRo grupėje, sugeba veikti savarankiškai tam tikrose situacijose. Esant sudėtingesnėms užduotims, robotai susivienija į nedideles grupes, o globalius sprendimus priima visas robotų „spiečius“, vadovaudamasis visais turimais duomenimis. Šios savybės dėka, „spiečius“ yra universalus, lengvai prisitaiko prie įvairių situacijų, jei netenka kelių grupės narių, nenutraukia užduoties ir dirba toliau.

Robotai Lily – tai mini bazės, kurios šviesos signalų dėka rūpinasi informacijos kaupimu, apdorojimu ir perdavimu. Naudojant šį būdą, informacija perduodama grandine nuo vieno galo iki kito. Taip robotų grupėje formuojasi judančios šviesos bangos, perduodančios informaciją. Šios informacinės „bangos“ naudojamos navigacijai, viso „spiečiaus“ valdymui kaip viena visuma, veiksmų koordinavimui ir sinchroniniam pasirinkto maršruto judėjimui.

Šių robotų-povandeninių laivų tikslas – surasti reikiamus objektus po vandeniu. Robotai Jeff atlieka paiešką, greitai judėdami įvairiomis kryptimis ir nuolatos koordinuodami savo elgesį. Kai tik tikslas bus pasiektas, jie, robotų Lily pagalba, praneš apie tai vienas kitam ir perduos šią informaciją į vandens paviršių.

Reikėtų paminėti, kad grupė CoCoRo ne visada veikia laboratorijos ribose ir specialiai įrengtuose baseinuose. Tyrėjai, tikrindami grupinio algoritmų veikimo darbą, jau ne vieną kartą juos paleisdavo į natūralius vandenis – ežerus ir upes.


Parengta pagal dailytechinfo.orgFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *