Robotika.lt

Cheetah-Cub – robotas katė (Video)

Robotika.lt 21 rugpjūčio, 2013 Robotai mokslui
Dėka savo tikslingai katės galūnių sandarą atkartojančių kojų, EPFL instituto sukonstruotas keturkojis „cheetah-cub” robotas turi tokius pačius pranašumus, kaip ir jo gyvieji atitikmenys: jis mažas, lengvas ir greitas. Robotas kol kas tik eksperimentinėje stadijoje, tačiau ateityje jis pasitarnaus, kaip tyrimo platforma judėjimo ir biomechanikos bandymams.
Nors robotas neturi galvos, nesunku atspėti pagal kokio gyvūno modelį jis sukurtas; tai tikrų tikriausias katės atitikmuo. EPFL instituto Biorobotikos Laboratorijos (BIOROB) sukonstruotas robotas, kurio pavadinimas „cheetah-cub” reiškia „gepardo jauniklis”, birželį buvo pristatytas Tarptautinėje Robotikos Tyrimų Žurnalistikos parodoje. Šios platformos paskirtis – biomechanikos tyrimų skatinimas; jos pagrindinis akcentas – kojų dizainas, paverčiantis robotą ypač greitu ir stabiliu. Tokio tipo robotai ateityje gali būti naudojami gelbėjimo operacijose arba teritorijų žvalgymui.
„Cheetah-cub” yra greičiausias savo kategorijoje, kuriai priskiriami keturkojai, iki 30 kg sveriantys robotai. Bandymu metu jis pademonstravo, jog geba per sekundę nubėgti beveik septynis kartus už savo kūno ilgį didesnį atstumą. Nors ir ne toks vikrus, kaip tikra katė, šis robotas rodo puikius auto-stabilizacijos duomenis, kuomet maksimaliu greičiu bėga per kliūčių ruožus (laiptelius ir t.t.). Taip pat robotas itin lengvas, kompaktiškas ir tvirtas. Jis nesunkiai surenkamas iš nebrangių ir laisvai prieinamų medžiagų.Tiksli reprodukcija

Visos šios mašinos stiprybės slypi jos kojose. Tyrėjai kūrė robotą atidžiai studijuodami kačių galūnes ir bandydami jas tiksliai atkartoti. Jungčių skaičius – po tris kiekvienoje kojoje – ir jų proporcijos yra lygiai tokios pačios, kaip ir kačių kojose. Vietoje sausgyslių naudojamos spyruoklės, o raumenis atstoja maži, energiją į judesį konvertuojantys motorai.
„Toks sudėjimas robotui suteikia katės pranašumus; galimybę tolygiai bėgti klaidžiais kliūčių ruožais bei elastingumą, kuris užtikrina stabilumą”,- aiškina biorobotikos mokslininkas Alexander’is Sprowitz’as. „Dėl to robotas tampa kur kas labiau autonomišku”

Dydis pritaikytas paieškoms

Pasak BIOROB vadovo Auke Ijspeert‘o, šis išradimas yra ankščiau laboratorijoje sukurtų judėjimo projektų (roboto salamandros ir roboto nėgės) tęsinys. „Robotas „Cheetah-cub“ – vis dar eksperimentinėje stadijoje, bet mūsų ilgalaikis tikslas – sukurti greitą, judrią, žeme šuoliuojančią mašiną, pritaikytą žvalgybai ir paieškai, tarkim, gelbėjimo operacijose stichinių nelaimių nusiaubtose teritorijose. Gyvūnų karalystės principų studijavimas, padedantis rasti naujus robotikos problemų sprendimo būdus, yra mūsų tyrimų pagrindas.“

Parengta pagal: http://www.sciencedaily.com/releases/2013/06/130617104608.htm


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *