Robotika.lt

Brazilijoje startavo robotų futbolo čempionatas RoboCup 2014

Robotika.lt 6 rugsėjo, 2014 Robotai pramogai

Liepos 19 dieną iš karto po futbolo čempionato prasidėjo pasaulio robototechnikos čempionatas RoboCup 2014. Garbė surengti šį čempionatą atiteko Brazilijai. Varžybose dalyvauja dalyviai iš daugiau nei 45 šalių. Šiais metais susirinko net 60 000 žiūrovų. Tai pats didžiausias kada nors vykęs tokio pobūdžio čempionatas.

RoboCup susideda iš įvairių sektorių, įskaitant turizmą bei švietimą. Pasak miesto gubernatoriaus Ricardo Kuitinjo, jie yra pasirengę pristatyti savo organizaciją ir padovanoti plačiajai auditorijai patį nuostabiausią renginį, koks tik gali būti. Žmonės, kurie aplankys robotų čempionatą, į namus parsineš pačius geriausius įspūdžius ir gerą nuotaiką. Gubernatorius taip pat priduria, kad jiems tai puiki proga pristatyti savo šalį ir pritraukti kuo daugiau turistų.

Varžybų koncepcija apima robototechnikos tyrimų ir plėtros sektorius. Komandos, kurdamos savo robotus, naudojo šiuolaikines technologijas ir sistemas. Čempionate galioja tam tikros taisyklės: varžybų metu robotų šeimininkai negali valdyti robotų nuotoliniu būdu, taip pat siųsti išorines komandas į internetą. Žinoma, patiems robotams priimti sprendimą gana sudėtinga, bet užtat sąžininga. RoboCup sudaro šios rungtynės:
• RoboCup Soccer – rungtynės tarp didelių robotų, kurie turi rankas ir kojas.
• Simulation League – futbolo simuliatorių varžybos.
• Small Size League – mažų robotų varžybos.

Brazilijoje startavo robotų futbolo čempionatas RoboCup 2014 1

Jau žinomi pirmieji robotų futbolo varžybų rezultatai – tai Plaimuto universiteto komanda, kuri pateko į antrą turą. Grupių varžybose šiemetiniai robotai nugalėjo praeitų metų sidabro laimėtojų komandą AUTman iš Irano. Robotų-gelbėtojų varžybose dalyvauja įvairių formų ir modifikacijų robotai, kurie turi atlikti įvairias gelbėjimo misijas. Namų robotų rungtyse robotizuotos mašinos turi atlikti įvairias užduotis virtuvėje, taip pat sode, gatvėje ir netgi visuomeninėse vietose. RoboCup čempionate atsirado nauja rungtis RoboCup Work, kurioje robotai varžosi dėl darbo vietų. Tai robotai, kurie turi manipuliatorius ir gali dirbti gamyklose ar panašiose vietose. RoboCup Junior – robotų rungtis tarp jaunių. Sąlygos tokios pačios kaip ir RoboCup Work.

RoboCup – tai ne vien tik robotų varžybos tarpusavyje. Čia vyksta ir robototechnikos simpoziumai bei seminarai.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *