Robotika.lt

Be dirbtinio intelekto neapsieina ir Kinijos interneto milžinė

Technologijos.lt 7 balandžio, 2016 Dirbtinis intelektas

Didžiausia Kinijos interneto kompanija „Baidu“ savo produktuose vis dažniau naudoja dirbtinį intelektą.

Bene garsiausias „Baidu“ produktas – per 2015 m. Heloviną išleista mobilioji programėlė „Face You“. Ši programėlė ant žmogaus veido uždeda visokių efektų. Įdomu tai, kad „Face You“ naudoja dirbtinio intelekto techniką, vadinamą giliuoju mokymusi („deep learning“). Ši technika suranda esminius žmogaus veido bruožus tam, kad programa galėtų ant jų uždėti tam tikrą virtualią kaukę.

Tačiau „Face You“ – tik vienas produktas, kuriam „Baidu“ naudoja dirbtinį intelektą. Kompanijos vadovai prisipažįsta, kad būtent dirbtinis intelektas padeda kompanijos inžinieriams sukurti geriausius produktus.

„Baidu“, kaip ir „Google“, „Facebook“, „Microsoft“ ar IBM, naudoja gilųjį mąstymą savo programose, sako Niujorko universiteto profesorius Yannas LeCunas.

„Gilusis mokymasis yra itin efektingas, kai kompiuteriai turi apdoroti didelius duomenų kiekius. Į tai įeina didžiuliai simuliuojamų neuronų tinklai, kurie pamažu mokosi atpažinti abstrakčius modelius. Tai „išmokusi“ daryti programa, gali, pavyzdžiui, atpažinti ar jūsų el. pašto dėžutę pasiekęs laiškas turi keliauti į šiukšliadėžę“, – teigia Y. LeCunas.

Prieš du metus „Baidu“ įkūrė institutą, kurio tikslas – ieškoti būdų, kaip pritaikyti dirbtinį intelektą kompanijos produktuose. Vienas instituto padalinys yra ir Silicio slėnyje, JAV. Ten kompanija ypač daug dirba, kad pritrauktų geriausius giliojo mokymosi ekspertus.

Dirbtinis intelektas jau padėjo „Baidu“ produktams labai pagerinti kokybę. Pavyzdžiui, vaizdų paieška jau yra kur kas tikslesnė, negu iki tol. Taip pat patobulintas balso atpažinimo mechanizmas ir balsu kontroliuojama virtualaus asistento sistema „DuEr“.

Dirbtinis intelektas naudojamas ne tik „Baidu“ produktams, kurti, bet ir kompanijos viduje. Vienas pirmųjų „Baidu“ projektų – platforma „Paddle“, kurią naudoja kompanijos inžinieriai. Dirbtinis intelektas taip pat padeda pagerinti antivirusinių filtrų „Baidu“ kompiuteriuose darbą, akylai prižiūri vadinamąsias serverių fermas.

„Baidu“ yra sėkmingiausia Kinijos interneto bendrovė. Beveik 92 proc. iš 536 mlrd. paieškų internete atliekamos per kompanijos kurtas programėles ar puslapius.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *