Robotika.lt

Autonominiai automobiliai, ginkluoti lazeriais, „matys“ ir naktį, ir per pūgą (Video)

lrt.lt 15 balandžio, 2016 Robotiniai automobiliai

Šiuo metu technologijų entuziastai intensyviai diskutuoja apie autonominių automobilių įsitvirtinimą rinkoje. Šiuo metu kūrėjams reikia įveikti svarbius klausimus – kad automobilis galėtų judėti sudėtingomis sąlygomis be vairuotojo lyjant, sningant ar manevruojant siaurais keliais. Ne ką mažesnis iššūkis sistemai turėtų būti ir vairavimas aklinoje tamsoje

Automobilių gamintojas „Ford“ paviešino vaizdo įrašą, kuriame pademonstruoja, kaip jų sukurta autonominio vairavimo sistema leidžia automobiliui įveikti tamsą. Tai automobiliui, judančiam be vairuotojo, padeda įveikti „Lidar“ lazerį nuskaitanti technologija, taip pat panaudojami navigaciniai duomenys, rašo techradar.com.

Transporto priemonėse įtaisytos kameros naktį yra bevertės, bet radaras ir lazerio sistema padės išlaikyti saugumą. Tiesa, autonominei transporto priemonei teks įveikti ir kitus iššūkius: tamsoje važiuojant aplenkti judančius objektus, pavyzdžiui, laukinius gyvūnus, ir susiorientuoti keliuose, kurie nėra nubraižyti turimuose žemėlapiuose.

https://www.youtube.com/watch?v=cc15Ox8UzEw


lrt_lt_logo


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *