Robotika.lt

Augalais pasirūpins žiurkėno bėgiojimo rutulį primenantis robotas (Video)

Robotika.lt 1 rugpjūčio, 2013 Pramoniniai robotai
Rosphere – eksperimentinis robotas sodininkas, sukurtas grupelės robotikos ir kibernetikos specialistų iš Madrido technikos universiteto. Ateityje šis rutulio formos prietaisas gali tapti puikiu pagalbininku žemdirbiams. Tokios formos robotai – ne naujiena. Nemažai panašių prietaisų naudojami karinėse operacijose, apsaugoje, kosmoso tyrimuose.

Roboto sandara neįtikėtai paprasta: mechaninę dalį mokslininkai patalpino į konstrukciją, primenančią žiurkėno bėgiojimui skirtą rutulį. Iš išorės ir vidaus, kur liečiasi su veikimui skirtu mechanizmu, ji padengta guminėmis juostelėmis. Judėjimui naudojama apie savo ašį besisukiojanti ekscentrinė švytuoklė. Velene įmontuotos Wi-Fi antenos ir visa elektronika, o ant jo atšakos kabantis balastas yra sujungtas su roboto baterija. Švytuoklė gali sukiotis apie dvi ašis – skersinę ir išilginę. Roboto judėjimas į priekį, atgal ir į šoną priklauso nuo jos poslinkių. Dėl apvalios formos prietaisas be vargo juda nelygiu paviršiumi, juo naudotis saugu šalia dirbant žmonėms.

Augalais pasirūpins žiurkėno bėgiojimo rutulį primenantis robotas 1

Rosphere kūrėjai tiki, kad ateityje šis robotas bus labai naudingas žemės ūkyje. Ūkininkams nereikės viso lauko tręšti ir purkšti pesticidais, nes mažieji robotai pasirūpins kiekvienu augalu atskirai. Atsargiai manevruodami apie sodinukus, prietaisai atidžiai ištirs augimo sąlygas ir selektyviai juos patręš reikiamu chemikalų kiekiu. Robotas jau buvo išbandytas ūkyje, kur, keliaudamas grublėtu dirvos paviršiumi, matavo jos drėgmę ir kitus rodiklius. Apsuptas žmonių, jis darbavosi ir viename Madrido parkų. Priminiais bandymų rezultatais kūrėjai liko patenkinti, todėl realu, kad varginančiais sodo darbais netrukus galėsime pasidalinti su dar vienu pagalbininku.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *