Robotika.lt

Astronautas susipažįsta su Eurobot

Robotika.lt 13 kovo, 2015 Robotai mokslui

Europos Kosmoso Agentūros (EKA) astronautas Andreasas Mogensenas ruošiasi 10 dienų misijai Tarptautinėje Kosminėje Stotyje, kuri vyks rugsėjo mėnesį. Misijos metu Mogensenas išbandys naujausias nuotolines robotinio roverio valdymo technologijas. Su vienu savo robotiniu pagalbininku, Eurobot, astronautas jau susipažino šį antradienį Noordwijke, Olandijoje.

Kitą kartą kai Mogensenas bendraus su Eurobot, tai vyks astronautui skriejant mūsų planetos orbitoje. Jį ir ant Žemės paviršiaus likusį Eurobot skirs maždaug 400 kilometrų. Andreasas robotiniui automobilio dydžio roveriui duos komandas ir simuliuos įvairias kitų planetų paviršiuje atliekamas užduotis, pavyzdžiui, dėžių kilnojimą arba šviesos spektro tyrimą.

Šis eksperimentas pratęs jau kitų astronautų pradėtą darbą. EKA astronautas Alexanderis Gerstas ir NASA astronautė Sunita Williams taip pat išbandė įvairią naują techniką kosmose. Visa tai yra Meteron projekto dalis, kurio metu vystomos naujosios komunikacinės, robotinės bei operacinės technologijos.

Andreasas duos komandas ir stebės roverio progresą per atstumą, pasirengęs bet kuriuo metu įsikišti, jei nutiktų kas nors netikėto. Jis taip pat kontroliuos antrą roverį, kuris siųs į kosminę stotį tiesioginę vaizdo medžiagą. Taip astronautas galės iš šalies matyti, ką daro Eurobot. Ryšio signalas siunčiamas nauju kosminiu tinklu, kuris veikia saugiai, netgi nutrūkęs.

Ateityje astronautai gali panaudoti Meteron technologijas robotų kontroliavimui kitose planetose. Tai būtų pagrindas technologijai, leidžiančiai žmogaus rankai prisiliesti prie kitų pasaulių paviršiaus ant jų net nenusileidus.


Parengta pagal esa.intFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *