Robotika.lt

Ant pečių tvirtinamos robotinės rankos (Video)

Robotika.lt 17 liepos, 2014 Robotai humanoidai
Ne visi galime būti panašūs į komiksų super-blogiukus, tačiau tyrėjai iš Masačiusetso Technikos Instituto artėja link ant pečių tvirtinamų dirbtinių rankų sukūrimo. Pirma užkariausime laboratoriją, o po to pasaulį!

Argi ne puiku būtų tiesiogine šių žodžių prasme turėti dar vieną porą rankų? Netgi ir su dviem užimtomis rankomis galėtumėte atsidaryti duris, pašerti savo šunį, arba pakelti taurę. Panaši mintis šovė į galvą ir MTI tyrėjams: jie nusprendė sukurti papildomą porą robotinių rankų.

Pridėtinės robotinės galūnės susideda iš liemenės, kuri laiko papildomas rankas ant jūsų pečių. Parodomąjame vaizdo klipe matoma, kaip robotinės rankos juda atkartodamos žmogaus rankų judesius. Visas įtaisas sveria maždaug 4,5 kilogramo. Žinoma šios rankos nėra tokios judrios ir taip toli siekiančios kaip Žmogaus voro priešininko Daktaro Ocko, bet juk reikia nuo kažko pradėti.

Pagrindinis šio projekto tikslas, išmokyti rankas pačių reikalingiausių veiksmų, kad šios galėtų juos atlikti reikiamu metu. Galiausiai, jos galės savarankiškai protauti, žinos kada reikia išsitiesti ir kažką paimti arba atidaryti duris. Reikia viltis, jog būsimieji šių rankų naudotojai nepasižymės blogais įpročiais, kitaip MTI komandai teks išrasti ir kažką panašaus į Žmogų Vorą, kad jas sutramdytų.

Šios rankos, tai MTI Brit komandos ir Alexo d‘Arbeloffo Informacinių Sistemų ir Technologijų Laboratorijos darbo vaisius. Iš pradžių mokslininkai bandė kurti rankas, tvirtinamas po žmogaus pažastimis, liemens aukštyje. Galiausiai buvo nuspręsta susitelkti į ant pečių tvirtinamas robotines rankas.

„Pagrindinis projekto tikslas – studijuoti naujo tipo bendradarbiaujančius žmonėms skirtus robotus, veikiančius artimai su jų naudotoju,“ – teigiama projekto ataskaitoje. Joje nieko neužsimenama apie pasaulio užkariavimą, tačiau vis tiek galime įsivaizduoti keturias rankas turinčių kyborgų super-karių armiją.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *