Robotika.lt

Angela Merkel susitiko su humanoidu Asimo (Video)

Robotika.lt 10 kovo, 2015 Robotai humanoidai

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienio rytą atvyko į Tokijų. Viena iš pirmųjų politikės stotelių Japonijoje buvo Nacionalinis Inžinerijos Mokslų ir Inovacijų muziejus. Jame Merkel susitiko su Honda Motors korporacijos sukurtu humanoidiniu robotu Asimo.

Šis robotas jau seniai užsiima Japonijos technologinės plėtros garsinimu visame pasaulyje. Asimo per pastaruosius kelis mėnesius su šiuo tikslu lankėsi Dubajuje, Niujorke ir Čekijoje.

Kalbantis humanoidas pasisveikino su Merkel, jai prisistatė bei teigė girdėjęs, jog politikei patinka futbolas ir pademonstravo savo kamuolio spardymo sugebėjimus. Taip pat jis parodė galintis bėgioti, šokinėti ant vienos kojos ir šokti.

https://www.youtube.com/watch?v=RAjESb5QWSQ

Asimo išties yra vienas iš geriausių Japonijos robotikos kūrėjų pažangos rodiklių. Su šiuo robotu Honda Motors specialistai dirba jau gerokai daugiau nei dešimtmetį. Būtent Asimo buvo vienas iš pirmųjų robotų, kurie išpopuliarino humanoidus visame pasaulyje.

Susipažinusi su Asimo, Merkel išvyko į susitikimą su imperatoriumi Akihito ir Japonijos ministru pirmininku Shinizo Abe. Tai pirmasis jos vizitas Tekančios Saulės šalyje nuo pat 2008-ųjų metų.

Beje, tai nebe pirmas kartais, kai šis humanoidas pasitinka į Japoniją užsukusius didžiausių pasaulio valstybių vadovus. Praėjusių metų balandį Asimo taip pat turėjo garbės pabendrauti su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu Baraku Obama, jo vizito metu Tokijuje. Tą kart robotas pasispardė kamuoliu su pačiu prezidentu. Šis roboto veikimą pavadino įspūdingu.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *