Robotika.lt

„Airspace“ savarankiškai medžios kitus dronus (Video)

topcom.lt 19 spalio, 2016 Dronai

Šiuo metu praktiškai kiekvienas gali sau leisti įsigyti nebrangią bepilotę skraidyklę, o daugelis pradeda jas naudoti gamintojo nenumatytais tikslais ir skraidyti netinkamose vietoje. Bendrovė „Airspace“ pristatė to paties pavadinimo droną, skirtą kovoti su oro erdvės pažeidėjais. Jis savarankiškai ore aptinka kitą droną ir jį numuša.

„Airspace“ naudoja mašinos savaiminio mokymosi technologiją, todėl sistemos autonominiai gebėjimai nuolat tobulėja. Šio skaidančio prietaiso savininkas, naudodamas mobiliąją programėlę, galės nesunkiai rasti netoliese skraidančius dronus ir ant jų „užsiundyti“ „Airspace“. Be to, dronas gali savarankiškai aptikti ore esančius objektus, naudodamas skaitmeninį „regėjimą“ ir mokymąsi, aptikdamas anomalijas danguje ir klasifikuodamas dronus-pažeidėjus. Dėl saugumo priežasčių, vietoj to, kad iš karto sunaikinti taikinį, „Airspace“ ant pažeidėjo užmes tinklą, o tada kartu su „grobiu“ sugrįš į pakilimo aikštelę.

Gamintojas giriasi, kad jų naujiena yra pirmasis toks prietaisas, galintis savarankiškai atlikti užduotį ir nuolat tobulėjantis.

Kol kas neaišku kada „Airspace“ bus pradėtas pardavinėti, kiek kainuos ir kam jis bus prieinama. Šį droną kūrėjai pristato kaip sistemą, kurią galės naudotis teisėsaugos institucijos, valstybės ir net privačias organizacijos, kurios nenori matyti aplink skrajojančių dronų su įrengtomis kameromis. Tikėsimės, kad naujieną galės įsigyti ir „paprasti mirtingieji“.


topcomFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *