Robotika.lt

AIDA – intelektualus robotas vairuotojams

Robotika.lt 18 gegužės, 2013 Namų robotai
Masačiusetso technologijų instituto tyrinėtojai ir projektuotojai sukūrė emocingą ir intelektualų agentą Aida, skirtą vairuotojams. Tai naujas asmeninis robotas, siekiantis pagerinti sąveiką su jūsų automobiliu.

Šio instituto direktorius, teigia, kad jie turi ilgametės patirties gamindami mėgstančius bendrauti robotus. Agento tikslas yra nustatyti vairuotojo nuotaiką iš jo veido ir kitų požymių, ir atitinkamai sureaguoti.

Mažas robotas pritaisomas prie automobilio prietaisų skydo. Su vairuotoju Aida bendrauja tiesioginiu būdu: simboline išraiška ir akių mirksėjimu. Kad nustatytų pagrindinius vairuotojo tikslus, robotas analizuoja jo judėjimo modelius, seka maršrutus. Tuo pačiu, Aida renka informaciją ne tik automobilyje, bet, pvz., aplinkoje arba tyrinėja netoliese esančius automobilių kamščius.

Kai robotas išanalizuoja informaciją apie miestą pagal vairuotojo prioritetus ir poreikius, jis padaro svarbias išvadas. Savaitės bėgyje Aida išsiaiškina vairuotojo namų ir darbovietės adresus. Tokiu būdu roboto sistema jį nukreipia į bet kokią parduotuvę, nustatydama maršrutą be automobilių kamščių. Taip pat pakeliui Aida gali priminti vairuotojui užsukti į benzino kolonėlę.

Robotas Aida – tai informacinis ir draugiškas vairuotojo kompanionas!

AIDA - intelektualus robotas vairuotojams


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *