Abejojantys robotai – geresni mokytojai, nei visažiniai
Japonijoje, Tsukuba universitete, Šizuko Matsuzoi (Shizuko Matsuzoe) ir Fumihide Tanaka pradėjo eksperimentą, skirtą sužinoti, kaip roboto skirtingi kompetencijos lygiai įtakoja vaikų sėkmingą angliškų žodžių reiškiančių formas mokymąsi.
Jie stebėjo 19 vaikų nuo 4 iki 8 metų amžiaus, bendraujančių su humanoidu Nao robotu mokomojo žaidimo metu, kuriame kiekvienas vaikas turi nupiešti formą, atitinkančią anglišką žodį, pavyzdžiui, „apskritimas“, „kvadratas“, „pusratis“ ar „širdis“.
Tyrėjai valdė robotą iš kitos patalpos šalia klasės, kad jis atrodytų silpnas ir menkas, ir kad vaikai būtų paskatinti imtis globėjų vaidmens. Tada robotas galėjo arba veikti kaip mokytojas, nupiešdamas vaikui teisingą formą, arba daryti klaidas ir elgtis taip, lyg nežinotų atsakymo.
Robotui nupiešus neteisingą formą, vaikas, paėmęs robotą už rankos, galėdavo išmokyti jį, kaip nupiešti formą teisingai. Robotas tada arba „išmokdavo” anglišką tos formos reikšmę, arba ir toliau darydavo klaidas.
Robotas mokinys padeda mokytis
Matsuzoi ir Tanaka atrado, kad vaikams sekėsi geriau, kai atrodė, kad robotas mokosi iš jų. Taip pat buvo didesnė tikimybė, kad tokiu atveju vaikai norės ir toliau mokytis su robotu. Tyrėjai pristatys savo rezultatus rugsėjo mėnesį vyksiančiame Ro-Man – tarptautiniame simpoziume apie robotų ir žmonių interaktyvų bendravimą.
„Bet kas, kas žmogų paskatina įsitraukti į veiklą ir motyvuoja, bus naudinga mokymosi procesui.“ – sako Andrėja Tomas (Andrea Thomaz), Socialiai protingų mašinų laboratorijos direktorė Džordžijos valstijos technologijų institute Atlantoje. – „Taigi, reikėjimas mokyti robotą yra puikus būdas tai padaryti.”
Idėja, kad mokiniai gali mokytis mokydami taip pat atitinka daugelio tyrimų apie žmonių socialinį mokymąsi rezultatus, sako ji. Roboto mokymo procesas yra panašus į tai, kas vyksta, kai bendraamžiai mokiniai moko vieni kitus, arba sąvokas mokosi grupėse – tokios veiklos dažnos daugelyje klasių.
Parengta pagal Unsure robots make better teachers than know-alls
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)