Robotika.lt

5 robotai, kurie moka gaminti

Robotika.lt 21 birželio, 2013 Namų robotai
Korporacija Persuadable Research Corporation atliko apklausą, kurioje paaiškėjo, kad 68% respondentų mano, jog namų robotai labai naudingi namų ruošoje. Pusė iš šių apklaustųjų yra pasiryžę paimti kreditą ir įsigyti tokį namų pagalbininką. Kadangi robotas-namų šeimininkė gali: kilnoti sunkius daiktus, apsaugoti namus, skalbti, valyti langus, grindis ir plauti indus.

Robotų kūrėjai iš viso pasaulio stengiasi sukurti patikimus ir nebrangius robotus, kurie ateityje galėtų perimti dalį namų ruošos. Kai kurie humanoidai per pastaruosius metus išmoko netgi gaminti.

Pasiruošimas kepimui

2010 metais spalio mėnesį du robotai iš Miuncheno universiteto padalinio CoTeSys parodė savo sugebėjimus demonstracinėje virtuvėje. Vienas iš jų – robotas PR2 vardu Džeims’as – atidarinėjo ir uždarinėjo spinteles ir stalčius, paėmė iš šaldytuvo blynų tešlą ir padavė robotui Rosie. Jį sukūrė Miuncheno technikos universiteto intelektualių autonominių sistemų darbuotojų grupė. O kol Rosie kepė ir vartė blynus, Džeims’as paserviravo stalą ir dėjo ant jo lėkštes su iškeptais blynais.

Be to, mokslinių tyrimų robotas PR2 praeitais metais išmoko kepti pyragus ir nueiti į parduotuvę nupirkti sumuštinių.


Mokymosi procesas

2010 metais tyrėjai iš Karlsrūjės technikos universiteto pademonstravo robotą Armar-III, kuris sugebėjo išmokti sąveikauti su objektais, juos liesdamas. Kūrėjai nenaudojo didelės duomenų bazės instrukcijų, skirtų kiekvienam objektui, su kuriais robotas galėtų susidurti. Robotas yra visiškai autonominis ir sugeba pats atlikti sudėtingus veiksmus bei užduotis virtuvėje.


2008 metais Osakoje vykusioje tarptautinėje parodoje Next-Generation Robot Fair robotas Motoman SDA10, turintis dvi rankas, parodė savo sugebėjimus ruošdamas maistą. Jis netgi sugebėjo priimti užsakymus iš klientų. Kuriant šį robotą buvo įdiegtos technologijos, padedančios atpažinti kalbą ir paruošti reikiamą patiekalą, naudojant standartinius virtuvinius reikmenis. Kaip ir robotas Rosie, Motoman SDA10 sugeba vartyti blynus.

2007 metais Tokijo Vasedos universitetas pademonstravo ketverių metų sunkaus darbo rezultatą, kuriame dalyvavo 40 robototechnikos ir informacinių technologijų profesorių. Mokslininkai sukūrė robotą-tarnaitę Twendy-One, kuri gali atlikti daugybę įvairių užduočių. Robotas sugeba paruošti pusryčius, naudotis virtuviniais įrankiais, paimti duoną, naudodamas žnyples ir padėti ją į lėkštę.

Šie penki robotai yra puikūs pagalbininkai namų ruošoje, kuriuos žmonės gali išsirinkti pagal jų išvaizdą ir funkcijas.

Grįžtant prie apklausos, reikėtų paminėti, jog daugelis respondentų norėtų, kad roboto balsas būtų neutralus, t.y. ne per daug vyriškas ar moteriškas. Patys humanoidai turėtų būti apvalių linijų ir ryškiai nudažyti. Pirkdami robotą, žmonės didelį dėmesį skirtų roboto dizainui, lygiai taip pat kaip jie rinktųsi sau automobilį.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *