Robotika.lt

3D spausdintuvu sukurta bioninė ranka (Video)

Robotika.lt 6 gruodžio, 2014 Egzoskeletai Robotai medicinoje

Neseniai įsikūrusi italų kompanija Youbionic sukūrė funkcionalią, mijo-elektroninę bioninę ranką, į pagalbą pasitelkusi 3D spausdintuvą ir Arduino komponentus.  Šiuo metu ranka vis dar yra prototipo stadijoje, tačiau anot kompanijos, atlikus reikalingus bandymus ir užbaigus projektą, šią bioninę ranką galės įsigyti daugelis vartotojų, kadangi jos kaina bus 10 kartų mažesnė nei kitų panašių robotizuotų galūnių protezų.

Bionika – šiais laikais ne naujiena. Pastaraisiais metais technologijos taip pažengė į priekį, kad žmonės, nelaimių metu praradę  kurią nors galūnę, gali ją pakeisti į robotizuotą ir ji gan puikiai atstoja tikrąją. Youbionic tvirtina, kad jų ranka kainuos maždaug 1250 JAV dolerių. Ji pigesnė netgi už dabartinius komercinius produktus, tokius kaip i-Limb arba Bebionic. 3D spausdintuvu pagamintos Youbionic rankos gali neatstoti šių sudėtingų mechanizmų funkcionalumu arba techniškumu, tačiau tai didžiulis šuolis į priekį, palyginus su įprastiniu protezavimu. Pasak Youbionic, visa ranka bus atspausdinta iš vienos masės, todėl jos nereikės papildomai surinkinėti.

Kompanija Youbionic ne pirmoji, kuri šiam tikslui naudoja 3D spausdintuvą. General Electric inžinieriai kuria bioninės rankos komplektą, o tuo metu Maker Movement kartu su e-NABLE buria savanorius, kurie norėtų prisidėti prie pagrindinių rankų protezų projektavimo, kūrimo ir funkcionalumo, ir pasiūlyti juos tiems žmonėms, kuriems neišvengiamai jų reikia.

Youbionic rankos dar yra ankstyvame kūrimo procese. Jų prototipai jau paruošti, tačiau tolimesniems darbams reikia finansavimo. Projektas, turi didžiulį potencialą, kadangi jo dėka bus galima vartotojams pasiūlyti funkcionalią bioninę ranką už prieinamą kainą.


Parengta pagal robotics.com.ua



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *