Robotika.lt

3D spausdinimo technologija – viltis šuniukui dvejomis letenėlėmis (Video)

Robotika.lt 3 vasario, 2016 Robotai medicinoje

3D spausdinimo technologija tapo išsigelbėjimu neįgaliam šuniukui vardu Tumbles, kuris, dėka naujųjų technologijų ir geraširdžių žmonių, gali sėkmingai judėti bei džiaugtis kasdieniais nuotykiais.

Vos daugiau nei pusę kilogramo sveriantis, dviejų savaičių šuniukas buvo atgabentas į „Friends of the Shelter Dogs“ globos centrą Ohajuje. Be priekinių kojyčių gimęs šuniukas balansavo ties išgyvenimo riba, kadangi dėl negalios jis nesugebėjo kovoti dėl mamos pieno. Jam atsidūrus globos centre, darbuotojai mažąjį žmonių draugą maitino su buteliuku.

Šuniukui atgavus jėgas, jo nuotrauka buvo patalpinta Facebook socialiniame tinkle. Tumbles nuotrauką pastebėjusi pora nusprendė padėti šuniukui ir, bendradarbiaujant su globos centru, sukūrė invalido vežimėlį, kurio dėka šuniukas gali žengti pirmuosius savo žingsnius.

Gerumo projekte bendradarbiaujančios Ohajo universiteto laboratorijos „Innovation Center“ direktorius Joe Jollick informavo, kad Tumbles ratukams sukonstruoti spausdintuvui prireikė keturiolikos valandų.

J. Jollick taip pat teigė, kad visi su Tumbles projektu susiję asmenys labai laimingi matydami šuniuko pažangą. O Angela Marx, iš „Friends of the Shelter Dogs“ globos centro, spaudai teigė, kad šuniukas yra labai drąsus ir elgiasi taip, lyg neturėtų jokių sutrikimų. Be to, kadangi šuniukas dar mažas ir auga, jam taip pat skirta fizinė terapija padėsianti priprasti prie 3D technologijos metodu suformuoto vežimėlio.


Parengta pagal iflscience.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *