Robotika.lt

10 robotų, kurie valdomi judesių valdikliu „Kinect” (Video)

Robotika.lt 22 lapkričio, 2013 Namų robotai
Žaidimų kontrolerio Microsoft Kinect dėka sukurta nemažai robotizuotų įrenginių, kurie valdomi žmogaus gestais. Be to, jie sugeba atpažinti žmogaus veidą ir balsą.

Štai 10 populiariausių judesių valdikliu „Kinect” valdomų robotų, kurie skiriasi išvaizda, tačiau atlieka panašias funkcijas.

1. Kinect Quadrotor

Pirmasis įrenginys – Kinect Quadrotor – sukurtas Kalifornijos universiteto mokslininkų. Tai originalus skraidantis robotas, sensorių dėka sugebantis savarankiškai judėti ore. Sensoriai suformuoja robotui trimatį patalpos žemėlapį ir neleidžia susidurti su kelyje pasitaikančiais objektais.

2. Roomba Hands-Free

Kompanija Roomba sukūrė robotizuotą siurblį, kurį galima valdyti judesiais. Kinect sensoriai jungiami prie kompiuterio, o jis per Bluetooth programą siunčia robotui komandas. Vartotojui belieka tik gestikuliuoti rankomis ir rodyti siurbliui Roomba Hands-Free nuo kur pradėti darbą. Šeimininkams vienas malonumas valdyti tokį prietaisą. Tai ne tik įdomus žaisliukas, bet ir puikus patalpų valytojas.

3. AVA

iRobot kūrėjai į savo naują įrenginį AVA integravo net du Kinect sensorius. Pirmasis sensorius leidžia robotui judėti patalpoje, antrasis atpažįsta operatoriaus gestus ir judesius.

Robotas yra kol kas kūrimo stadijoje, tačiau kūrėjai tikisi, kad ateityje AVA galės padėti žmonėms bendrauti nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, buityje arba medicinoje.

4. Bilibot

Pasak iRobot kūrėjų, sistemos Kinect dėka galima pačius paprasčiausius robotus paversti sudėtingais mechanizmais neįdedant į darbą daug pastangų. Todėl mokslininkai savo robotą Bilibot iš iRobot Create pavertė į autonominę platformą. Kadangi ji naudoja atvirą kodą, ją galima panaudoti ir mėgėjiškiems tyrinėjimams, ir moksliniams eksperimentams.

5. Da Vinci

Naudojant sistemą Kinect, galima valdyti netgi garsųjį robotą-chirurgą Da Vinci. John’o Hopkins’o universiteto robototechnikos mokslininkai atliko eksperimentą. Jo metu Da Vinci sugebėjo įverti siūlą į adatą ir susiūti žaizdą. Žinoma, iš roboto-chirurgo tikimasi gerokai daugiau. Todėl mokslininkai planuoja toliau tobulinti valdymo sistemą ir viliasi, kad mašina galės atlikti gerokai sudėtingesnius veiksmus.

6. PR2

Kinect sistemos dėka gerai žinomas robotas-pagalbininkas PR2 dabar gali atlikti gerokai tikslesnius judesius, pavyzdžiui, atsargiai paimti mažytį dubenėlį.

7. NAO

Robotą-humanoidą Nao sukūrė inžinierius Taylor’as Veltrop’as. Pasitelkęs į pagalbą kontrolerius Kinect ir Nintendo Wii jis atliko eksperimentą, kurio metu Nao mokėsi pjaustyti bananą.

8. Autonominis robotizuotas mini automobilis

Aštuntasis robotas – tai vienas iš Pentagono finansuojamo robotizuotų automobilių konkurso dalyvių. Sensorių dėka robotas sukuria dvimatį, o sistemos Kinect dėka – trimatį vaizdą. Vadovaudamasis šiais dviem vaizdais robotas juda nustatytu maršrutu. Visa tai galite pamatyti video medžiagoje.

9. Delta Robot

Londono universiteto koledžo studentai sukūrė robotizuotą ranką Delta Robot. Pasitelkę į pagalbą kontrolerį Kinect, jie bandė atlikti eksperimentą. Tačiau mechanizmas ir jo sąryšis su Kinect kol kas nepakankamai išvystytas, todėl pirmieji žingsniai atrodo gana juokingai.

10. RoboScan

Robotas RoboScan, vadovaudamasis duomenimis gaunamais iš sistemos Kinect, sugeba aplink save skanuoti erdvę ir sukurti trimatį modelį. RoboScan veikia robotizuotos rankos modelio ABB4400 pagrindu.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *