Robotika.lt

Yeair! – benzininis-elektrinis kvadrokopteris (Video)

Robotika.lt 28 rugpjūčio, 2015 Dronai

Viena valanda skrydžio, maksimalus greitis 100 km/h, krovinio svoris – 5 kg – tai esminiai bepiločio rodikliai, kuriais negali pasigirti tradiciniai vartotojų klasės dronai, veikiantys šiuolaikinių technologijų – baterijų LiPo – dėka. Tačiau vokiečių naujokai Yeair! mano, kad tokius rodiklius įmanoma pasiekti, naudojant hibridinę sistemą, kurios kiekvienas sraigtas veikia dviejų variklių dėka – elektrinio ir benzininio.

Šiuolaikinių bepiločių galingumą apriboja jų baterijos. Dvidešimt minučių – tai gana padorus šiuolaikinių vartotojų klasės bepiločių skrydžio laikas. Maksimalų apie 60 km/h greitį išvysto serijos Phantom dronai. Tačiau Yeair! dizainerių komanda tikisi padidinti galingumą, panaudodami vidaus degimo variklius. Vokiečiai savo projekto idėją paskelbė platformoje Kickstarter.

Hibridinės sistemos privalumai

Drono Yeair! išmatavimai gana nemaži, 35,4 cm х 29,5 cm, aukštis su automatiškai susilankstoma važiuokle – puse metro. Kiekvienas iš keturių sraigtų varomas atskiru 1,6 kWt, 10 cc dvitakčiu varikliu, sąveikaujant 600 W elektrovarikliui.

Benzininiai varikliai yra efektyvesni, tačiau jie ne taip greitai reaguoja kaip elektrovarikliai, o tai būtina, norint, kad skriadyklė ore išliktų stabili. Todėl benzininiai varikliai atlieka didesniąją sunkaus darbo dalį, o elektronika padeda reaguoti į staigius apsisukimų pakitimus per minutę.

Skraidantys bepiločiai aparatai Yeair! turi 1,5 litro degalų baką ir nedidelį 1250 Ah akumuliatorių, kurio nereikia įkrauti skrendant įprastu maršrutu su dvitakčiais varikliais. Elektrovarikliai taip pat atlieka paleidiklio, skirto dujiniams varikliams, vaidmenį.

Hibridinių kombinacijų dėka bepilotis Yeair! gali atlikti gana sudėtingas operacijas – įveikti 55 km atstumą, per maždaug valandą laiko.

Komanda užtikrina, kad kvadrokopteris pakankamai galingas, kad galėtų skraidyti siaučiant stipriam vėjui, o jo dvigubos variklio sistemos dėka aparatas gali saugiai nusileisti ant žemės, jei sugestų vienas iš variklių. Platformoje Kickstarter aparato kaina prasideda nuo 1 525 dolerių ir jei finansavimo kampanija pasiseks, bepiločiai Yeair! greitu laiku bus pristatomi į bet kurį pasaulio tašką.

https://www.youtube.com/watch?v=KIIIwNMz7ow


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *