Robotika.lt

Žmonės ir robotai susitinka akis į akį Madride (Video)

Robotika.lt 11 gruodžio, 2014 Robotai humanoidai

Tris dienas Madride vykusiame robotų humanoidų kongrese susirinko daugiau nei 400 robotikos ekspertų.  Tai didžiausia pasaulyje, jau keturioliktą kartą vykusi, šios robotikos srities konferencija. Šis renginys organizuojamas kasmet vis skirtingose šalyse, šiais metais pirmą kartą vyko Ispanijoje. Šių metų kongreso tema buvo „Žmonės ir robotai – akis į akį“ (angl. “Humans and robots face to face“).

Robotai humanoidai yra dažniausiai naudojami mokslinėje srityje. Šioje konferencijoje mokslininkai siekė pademonstruoti kaip ši technologija gali būti pritaikyta realiame gyvenime. Vis dažniau sukuriami robotai, padedantys vyresnio amžiaus žmonėms, vaikams, ligoniams kasdienėse veiklose.

Ekspertų nuomone, kartais robotai turi gebėjimų, kurių žmonės negali išvystyti, tačiau dažniausiai jie dirba kartu su žmonėmis, norint pasiekti geriausią rezultatą.

Kongrese robotai patys sveikinosi su svečiais skirtingomis kalbomis, demonstravo šokio, maisto gaminimo ir kitus turimus įgūdžius.

Vienas iš daugiausiai konferencijoje dėmesio sulaukusių robotų buvo NAO – maža universali mašina, kurią galima įsigyti kaip žaislą. NAO gali būti naudojamas edukacinėje srityje, išnaudojant jo gebėjimą mokyti ar rašyti ant interaktyvios lentos. Šis robotas taip pat gali dalyvauti vaikų terapijoje, padėdamas vaikams su judrumo problemomis ar turintiems autizmo sutrikimą.

Dalyviai sako, kad šiuo metu robotai kuriami ir tobulinami nepaprastai greitai. Technologijos tampa vis pigesnės ir pajėgesnės, taigi humanoidų kūrimas yra sparčiai besivystanti sfera.

Šiuo metu daug mokslininkų bando sukurti robotus, sugebančius demonstruoti emocines reakcijas ir jausmus. Tačiau išrasti mąstantį robotą yra sudėtinga ir tikėtina, kad tokie robotai nebus sukurti greitu metu.


 

Parengta pagal phys.org

 

 


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *