Robotika.lt

Vokietijoje pabėgėlius kalbėti vokiškai mokys robotai

15min.lt 28 gruodžio, 2015 Robotai humanoidai

Ieškodami būdų, kaip integruoti pabėgėlius, vokiečių mokslininkai ieško patrauklesnių kalbos mokymų. Jie mano radę sprendimą: robotai, rašo newsweek.com.

Bylefeldo universiteto mokslininkai pradėjo trejų metų projektą, kurio metu tirs, ar užprogramuotas autonomiškai veikiantis robotas gali padėti 4-5 metų vaikams mokytis kalbos.

Vokietijos statistikos biuro duomenimis, trečdalis vaikų iki penkerių metų Vokietijoje yra imigrantų šeimos vaikai.

Gruodžio 4 dieną Vokietijos vidaus reikalų ministerija „Newsweek“ laišką, kuriame rašo, kad iki šių metų pabaigos į Vokietijos teritoriją atvyks beveik milijonas pabėgėlių. Jau maždaug pusė tiek pasiprašė prieglobsčio Vokietijoje.

60 centrimetrų robotas, vardu NAO, pradėtas vystyti 2004 metais Prancūzijos kompanijoje „Aldebaran Robotics“.

Panaudodamas planšetinį kompiuterį, kamerą ir mikrofoną, NAO padės vaikams iš karo siaubiamų valstybių, tokių, kaip Sirija, Afganistanas ar Irakas, mokytis vokiečių kalbos. Jiems bus rodomi paveiksliukai, kad vaikai išmoktų būtiniausius žodžius ir frazes.

Pasaulyje jau kelios mokyklos naudoja NAO robotus užsienio kalbų mokymui. Roboto kūrėjų teigimu, jis kalbų moko geriau nei žmogus, kad jo kantrybė yra neišsemiama.

NAO yra didesnio projekto L2TOR dalis. Jis buvo sukurtas lapkričio 25 dieną – jis skirtas lingvistų ir robotikos ekspertų iš visos Europos subūrimui kad jie galėtų tirti, kaip robotai gali būti išnaudojami kalbų mokymuisi.


15min


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *