Robotika.lt

Techninės kliūtys apsunkino planuotą Marso misiją

alfa.lt 29 gruodžio, 2015 Robotai mokslui

Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso agentūros NASA vadovai nusprendė sustabdyti planuojamą 2016 metų misiją į Marsą, kadangi inžinieriai aptiko gedimą marsaeigyje, kuris turėjo būti nuskraidintas į Raudonąją planetą.

Misija „InSight“, kurios metu marsaeigis turėjo būti nuskraidintas į Marsą bei ten pradėti tirti planetos seisminį aktyvumą bei vidines struktūras, buvo atšaukta NASA vadovybės sprendimu.

Kaip rašo „Independent“, pagrindinė to priežastis yra inžinierių nesugebėjimas sutaisyti aptikto nuotėkio viename iš pagrindinių marsaeigio įrenginių.

Johnas Grunsfeldas, NASA mokslinių misijų direktorato asocijuotas administratorius, teigė: „mes praplečiame kosmoso technologijų ribas savo misijomis pasitelkdami mokslą, tačiau kosmoso tyrinėjimai yra negailestingi ir esmė yra ta, kad mes nesame pasirengę paleidimui 2016 metais“.

Kaip pridūrė NASA atstovas, tik per artimiausius mėnesius bus nuspręsta, kuriam laikui bus atidėtas planuotas marsaeigio paleidimas į Raudonąją planetą. Tačiau viena yra aišku, jog Marso tyrinėjimai kosmoso agentūrai NASA yra vienas iš prioritetų.

Kaip detalizuojama NASA pranešime, šiuo metu inžinieriai bando sutaisyti marsaeigio įrenginį, skirtą seisminiam aktyvumui tirti. Kad šis veiktų tinkamai, jis turi išlaikyti visišką vakuumą, tačiau buvo pastebėtas dėl neaiškių priežasčių atsiradęs oro nuotėkis.


alfa

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *