Robotika.lt

TalkTorque 2 – robotizuotas gidas

Robotika.lt 27 rugpjūčio, 2014 Robotai pramogai

Kai pradedama kalbėti apie robotus paslaugų sferoje, tiksliau, robotus-gidus muziejuose, kažkodėl prieš akis iškyla vaizdas iš rusų filmo „Viešnia iš ateities“. Būtent jame pavaizduoti robotai-gidai yra malonios ir draugiškos mašinos, mandagiai bendraujančios su žmonėmis ir kitais robotais. O juk gidas ir turi būti malonus, paslaugus ir galintis suteikti kuo daugiau informacijos apie parodų ir muziejų eksponatus. Ir nors šiuo metu kol kas nėra pažangių robotų, kurie dirbtų muziejuose ir galerijose, tačiau robototechnikos kūrėjai jau kuria pirmuosius robotizuotus gidus. Tai Pohang‘o intelektualios robototechnikos instituto mokslininkų kūrinys – robotas Popo.

Tačiau, pasirodo, kad Popo ne vienintelis toks robotas-gidas, kuris galėtų sudominti muziejaus lankytojus. Japonų tyrinėtojai neatsilieka nuo korėjiečių. Jie taip pat gamina robotą Talk-Torque, kuris ateityje tikrai galės vesti įvairias ekskursijas.

Roboto Talk-Torque, tiksliau, dviejų šio robotizuoto humanoido kartų kūrėjas yra Tsukub‘os universiteto darbuotojas Hiroshi Kasai. Kasai yra dar žinomas kaip kitų dviejų robotų-gidų dvynių Gemini kūrėjas. Jų tikslas buvo aptarinėti tarpusavyje kokį nors meno kūrinį, ir taip sudominti lankytojus. Tačiau Gemini taip ir liko kūrimo stadijoje.

Gemini

Taigi, pirmosios kartos roboto Talk-Torque paskirtis – padėti mokslininkams ištirti neverbalinį bendravimą tarp žmogaus ir robotizuoto mechanizmo. Pirmasis humnoidas Talk-Torque atrodė šiek tiek panašus į ateivį. Mechanizmas neturėjo nei rankų, nei kūno, nei galvos, tik veidą. Taip pat šis robotas atliko bandymus kaip ekskursijų vadovas, kuris gestais rodydavo į kabančius ant sienų eksponatus ir juos komentuodavo.

Antros kartos robotizuotas gidas Talk-Torque 2 – tai labiau patobulintas modelis, kuris turi ne tik veidą, bet ir į apykaklę integruotas tris kameras bei lazerinius judesio daviklius. Jų dėka robotas jaučia ir supranta kada šalia jo yra žmonės, kur jie žiūri, ir kokia kryptimi jam pasisukti, kad galėtų bendrauti neverbaliniu būdu.

Talk-Torque 2

Be to, robotas-gidas Talk-Torque-2 gali susilenkti per liemenį, linguoti galvą ir gestikuliuoti rankomis, panašiai kaip žmogus.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *